Przejdź do treści

Zapowiedzi

MAJÓWKI ORATORYJNE 2019: WYRWIJ CIERŃ z SERCA MARYI

razem z młodymi z Fatimy, Łucją, Frankiem i Hiacyntą, przystąp do Misji specjalnej Maryi i z miłości do Niej

NABOŻEŃSTWA MAJOWE w NASZEJ PARAFII:
* PYCHOWICE: g.16.30 – dla dzieci (oprócz sobót i niedziel); g. 17.30 – dla wszystkich
* KOSTRZE: g. 16.30 (g. 15.30 – w niedziele i święta)
* BODZÓW: g. 18.00

SENS NABOŻEŃSTWA MAJOWEGO
“Bóg chce, abyśmy nie mieli niczego, co by nie przeszło przez ręce Maryi” (św. Bernard).
Miesiąc maj zachęca nasze serca do otwarcia się w sposób wyjątkowy na Maryję. ” Jest to miesiąc, w którym ze świątyń i z domów prywatnych, kierowane jest do Maryi najgorętsze i najczulsze uwielbienie, płynące prosto z serca; miesiąc, w którym z Jej tronu spływają do nas najobfitsze dary Bożego Miłosierdzia” (Paweł VI).
My, chrześcijanie, którzy chcemy być zawsze blisko Maryi, możemy ofiarować Jej w maju coś specjalnego. Może to być pielgrzymka różańcowa, nawiedzenie kościoła Jej poświęconego, małe umartwienia, ofiarowanie nauki czy dobrze wykonanej pracy lub bardziej uważne odmawianie Różańca.

MISJA SERCA
W nawiązaniu do objawień i przesłań siostra Łucja z Fatimy mówiła, że Maryja przychodziła do niej z sercem zranionym: „Miej współczucie z Sercem Twej Najświętszej Matki, otoczonym cierniami, którymi (…) ludzie przez bluźnierstwa i niewierności stale ranią”. Ze smutkiem dodała, że brakuje tych, którzy by te ciernie wyciągali (z wypowiedzi s. Łucji). Zatem nasza misja na maj to:

NIE WBIJAMY, WYCIĄGAMY CIERNIE Z SERCA MARYI!
Zgodnie z przesłaniem Maryi świat możemy naprawiać modlitwą i dobrym działaniem, które wyciągają ciernie z Jej kochającego serca.

WŁĄCZ SIĘ i TY, bo to również TWOJA MISJA!

* Według pomysłu: Papieskie Dzieło Misyjne Dzieci – zobacz: tutaj

Źródło

pychowice.sdb.org.pl


Udostepnij