Przejdź do treści

Zapowiedzi

Pielgrzymka na Litwę m.in. do Troków i Wilna

Parafia Najświętszego Serca Jezusowego w Warszawie zaprasza na pielgrzymkę do Litwy. Tegoroczna jesienna pielgrzymka poza granice naszej ojczyzny odbędzie się w dn. 19-21 września. Zamierzamy odwiedzić wówczas następujące miejscowości: Troki, Wilno, Słobody i Jaszuny.

 

Szczegółowy program tego wyjazdu przedstawia się następująco:

CZWARTEK 19.09

  6.15 – zbiórka na pl. Ks. Lauferskiego przed Bazyliką NSJ, zdawanie bagaży i odjazd autokaru. Dłuższy postój z okazją do gorącego posiłku w Rajgrodzie.

15.00 – msza św. w Trokach w kościele Nawiedzenia NMP (zwanej też patronką) Litwy. XVI-wieczny obraz Matki Bożej został ukoronowany koronami papieskimi jako drugi wizerunek na ziemiach Rzeczypospolitej. Po mszy zwiedzanie zamku z zewnątrz i degustacja dań karaimskich (kibiny, czebureki, itd.). Dania karaimskie opłaca każdy uczestnik indywidualnie; przykładowa cena 1 kibina – 3€.

19.00 – przyjazd do Wilna, zakwaterowanie w hotelu, obiadokolacja i czas wolny.

 

PIĄTEK 20.09

  8.00 – śniadanie. Po śniadaniu msza św. w kaplicy MB Ostrobramskiej i zwiedzanie kościołów, m. in. św. Teresy, św. Kazimierza, św. Trójcy, św. Anny. Będzie też okazja do modlitwy w domu św. s. Faustyny.  Na naszej trasie zwiedzania jest również Uniwersytet Wileński, Muzeum Adama Mickiewicza, Góra Trzech Krzyży, cmentarz na Rossie itd.

W trakcie zwiedzania przewidziane są przerwy na zakup pamiątek.

19.00 – obiadokolacja w hotelu. Po kolacji wyjazd do Słobody i spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem, który odkrył w tym roku nową gwiazdę, a Centrum Astronomiczne USA nazwało ją jego imieniem. W laboratorium Silewicza będzie okazja do obserwacji gwiazd oraz rozmowy z wybitnym naukowcem przy ognisku i kiełbaskach.

Powrót do hotelu.

 

SOBOTA 21.09

  8.00 – śniadanie, msza św. w kościele św. Ducha, czas na zakupy i odjazd do Warszawy. W drodze powrotnej zwiedzamy pałac w Jaszunach, w którym bywali m. in. Adam Mickiewicz, Juliusz Słowacki, Antoni Odyniec, Joachim Lelewell, Tomasz Zan, rodzina Śniadeckich.

21.00 – przyjazd do Warszawy.

Koszty:

180 PLN – przejazd autokarem, ubezpieczenie, pilot;

  70 € - hotel, wyżywienie, przewodnik, parkingi, ognisko z astronomem, ubezpieczenie.

Degustacja w Trokach i inne posiłki w Wilnie (poza wymienionymi w świadczeniach) są fakultatywne i opłacane indywidualnie.

Kalkulacja kosztów jest przeprowadzona dla grupy 45-50 osób. Jeśli grupa będzie mniejsza, koszty mogą wzrosnąć. Informacja szczegółowa o kosztach i świadczeniach będzie podawana na spotkaniach organizacyjnych. Również wtedy będzie można otrzymać pisemną poszerzoną informację o pielgrzymce.

Świadczenia:

- autokar klasy turystycznej

- zakwaterowanie w pokojach 2-osobowych z wygodami

- wyżywienie: 2 śniadania (stół szwedzki), 2 obiadokolacje

- pilot na trasie, przewodnik po Wilnie z językiem polskim

- spotkanie z astronomem – Henrykiem Silewiczem

Organizatorem wyjazdu jest Biuro Turystyki PHZ ZYG-GRO. Zgłoszenia do udziału w pielgrzymce przyjmuje p. Zygmunt Grochowski (tel. 600 090 231, mail: zyggro@wp.pl), ks. wikary (tel. 504 778 503 lub osobiście po mszach w zakrystii) oraz kancelaria parafialna.


Udostepnij