Przejdź do treści

Zapowiedzi

4-letnia Akademia Organowa Młodych. Lutomiersk 2020 (zapisy do 30 czerwca)

Podobnie jak w ubiegłych latach, Zespół Salezjańskich Szkół Muzycznych w Lutomiersku będzie miejscem zajęć LETNIEJ AKADEMII ORGANOWEJ MŁODYCH.

Warsztaty, zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestników w tegorocznej edycji – ze względu na dofinansowanie przez MKiDN – jest bezpłatne.
Uczniów Szkół Muzycznych, studentów, absolwentów Uczelni Muzycznych oraz ambitnych organistów chcących poszerzyć swoją wiedzę zapraszamy - w dniach 19-23 lipca 2020 roku - na "IV Letnią Akademię Organową Młodych. Lutomiersk 2020".

Miejsce:
Warsztaty i wykłady odbywać się będą w budynkach Salezjańskich Szkół Muzycznych, w kościele księży Salezjanów w Lutomiersku (barokowy pofranciszkański zespół klasztorny z połowy XVII w.), a także w Bazylice archikatedralnej św. Stanisława Kostki w Łodzi.

Tegoroczna edycja Letniej Akademii obejmuje m.in:
♪ Indywidualne zajęcia z gry i improwizacji na organach.
♪ Naukę gry na klawikordzie (kopia klawikordu C.G.Friederici z 1773 zbudowana w warsztacie G.Bergmanna w 2019) w oparciu o kompozycje dydaktyczne J.S.Bacha, jak również repertuar muzyki klawiszowej z II połowy XVIII w. (C.P.E.Bach, G.A.Benda, W.A.Mozart, J.Haydn...)
♪ Wyjazd kursantów na zajęcia oraz koncert w Archikatedrze Łódzkiej (organy firmy Eisenbarth)
♪ Wykłady tematyczne dotyczące zagadnień wykonawczych oraz budowy instrumentów klawiszowych różnych epok.

Wykładowcy:
Adam Tański
Daniel Nowak

Terminy nadsyłania zgłoszeń:
Zgłoszenia wypełnione elektronicznie (dostępne na stronie internetowej szkoły: Usunięto obraz.www.lutomiersk.salezjanie.pl) prosimy przesyłać do dnia 30 czerwca 2020 roku na adres: akademia.organowa@gmail.com z tytułem "Letnia Akademia Organowa Młodych 2020".

UWAGA!!!
Warsztaty, zakwaterowanie oraz wyżywienie uczestników w tegorocznej edycji – ze względu na dofinansowanie przez MKiDN – jest bezpłatne.

Wszelkie pytania prosimy przesyłać na adres: akademia.organowa@gmail.com

Więcej szczegółów na Facebooku szkoły i na plakacie.


Udostepnij