Ministranckie święto w Czaplinku

  • 3 maja 2013 r.

W ostatni dzień kwietnia w Czaplinku rozpoczęło się 20. Ministranckie Święto Dominika Savio, na które przyjechali ministranci z dwudziestu trzech placówek Inspektorii pw. św. Wojciecha.

Czytaj więcej

Salezjańskie harce

  • 19 sierpnia 2012 r.
(fot. wsdts.pl)

„Harcerstwo to nie te namioty rozsiane w lasach, nie te ogniska płonące na wzgórzach, lecz szeroki ruch ludzi oddanych Bogu i Ojczyźnie” – tak o ruchu skautowym, w dwudziestoleciu międzywojennym, pisał nasz współbrat ks. Nowaczyk.

Czytaj więcej

Zmarł ks. Stanisław Politowicz

  • 8 maja 2012 r.

W 78 roku życia, 52 roku ślubów zakonnych i w 43 roku kapłaństwa odszedł do Pana ks. Stanisław Politowicz, współbrat Inspektorii pw. św. Wojciecha. Zmarł 7 maja w Czaplinku.

Czytaj więcej

Czaplinek: Pielgrzymka do Matki Bożej Góreckiej

  • 22 kwietnia 2011 r.

W sobotę16 kwietnia z Czaplinka wyruszyła pielgrzymka do Górki Klasztornej, do Matki Bożej Góreckiej oraz na misterium Męki Pańskiej. Zawierzenie całej parafii Góreckiej Pani - Matki Pocieszenia, wspólna modlitwa i Eucharystia umocniły naszą wiarę i dodały nadzieję na dalsze życie według Dekalogu.

Czytaj więcej

Czaplinek: VII Zlot MGS

  • 30 września 2010 r.

Ostatni weekend września zgromadził w Czaplinku ok. 600 młodych ludzi, z różnych wspólnot salezjańskich. Program zjazdu przygotowany przez organizatorów był bardzo intensywny. Pierwszego dnia zawiązała się wspólnota - i to właśnie wtedy runęły mury, dzielące ludzi. Już nie było podziału na Oazę, Harcerzy czy SWE. Staliśmy się równi - tacy sami - młodzi pośród młodych. Jeden duch, pod hasłem "Młodzież nadzieją Księdza Bosko".

Czytaj więcej