Międzyszkolny Konkurs Literacki w Ełku

  • 26 stycznia 2015 r.

Przeżywając jubileuszowy rok 200-lecia urodzin św. Jana Bosko – wielkiego Nauczyciela i Wychowawcy młodzieży oraz przygotowując się do uroczystości odpustowych ku czci Założyciela Rodziny Salezjańskiej, Parafia pw. św. Rafała Kalinowskiego we współpracy ze Stowarzyszeniem Salezjanów Współpracowników w Ełku zorganizowała Międzyszkolny Konkurs Literacki pod hasłem: „Jak ksiądz Bosko z młodzieżą, dla młodzieży”.

Czytaj więcej

Ełk: Klub Mam

  • 15 listopada 2014 r.

Przy Oratorium im św. Jana Bosko w Ełku powstał Klub Mam. Jest to miejsce spotkań i wymiany doświadczeń, do którego chętnie przychodzą mamy wraz ze swoimi pociechami.

Czytaj więcej

Ełk: Tydzień misyjny w szkole i parafii

  • 24 października 2014 r.

W 1926 roku papież misji Pius XI ustanowił dla Kościoła Niedzielę Misyjną. Przypada ona w przedostatnią niedzielę października. W bieżącym roku, 19 października, obchodziliśmy osiemdziesiąty ósmy Tydzień Misyjny.

Czytaj więcej

Basking w Ełku

  • 21 października 2014 r.

W Oratorium św. Jana Bosko w Ełku powstała nowa sekcja sportowa – Basking. Jest to gra w piłkę koszykową, poprzez dostosowanie odpowiednich reguł i zasad mogą w niej uczestniczyć dzieci, młodzież, jak również osoby niepełnosprawne.

Czytaj więcej