Marzec w nowicjacie

  • 15 kwietnia 2020 r.

Miesiąc marzec rozpoczęliśmy bardzo spokojnie, ale z biegiem czasu fakty rozgrywające się na świecie stawały się coraz bardziej poważne.

Czytaj więcej

Kopiec: luty w nowicjacie, czyli gorączka nauki

  • 9 marca 2020 r.

Koniec stycznia upłynął nam wraz z nowenną przed Uroczystością świętego Jana Bosko. Podczas jej trwania przeżyliśmy uroczystość św. Franciszka Salezego, głównego patrona Zgromadzenia Salezjańskiego oraz miesięczne wspomnienie Maryi Wspomożycielki Wiernych.

Czytaj więcej

Kopiec: styczeń w nowicjacie

  • 3 lutego 2020 r.

Po intensywnym i bogatym grudniu, nadszedł czas na piąty już miesiąc w nowicjacie – styczeń. Zanim przejdziemy do niego, warto wspomnieć o minionych Świętach Bożego Narodzenia. Były to dla nas wyjątkowe święta we wspólnocie, a niektórzy z nas przeżywali je pierwszy raz z dala od rodziny.

Czytaj więcej

Kopiec: grudzień 2019 w nowicjacie

  • 27 stycznia 2020 r.

Miesiąc ten był dla nas, nowicjuszów, bardzo intensywny. Zaczęliśmy go od nowenny przed uroczystością Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. W czasie jej trwania w naszej wspólnocie mieliśmy wiele powodów do świętowania i wiele oraz okazji do różnych spotkań.

Czytaj więcej

Kopiec: listopad w nowicjacie

  • 4 grudnia 2019 r.

W dzień miesięcznego wspomnienia Maryi Wspomożycielki Wiernych w październiku przeżyliśmy miesięczny Dzień Skupienia. Przewodniczył mu ks. Piotr Lorek SDB, wikariusz w Inspektorii Wrocławskiej.

Czytaj więcej