Igrzyska w Płocku

  • 9 czerwca 2014 r.

7 czerwca odbyły się w Płocku XIX Inspektorialne Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej. Do Płocka przyjechało ponad 550 zawodników i zawodniczek z różnych stowarzyszeń lokalnych Salezjańskiej Organizacji Sportowej SALOS RP z terenu inspektorii warszawskiej.

Czytaj więcej

Płock: Pielgrzymka do relikwii błogosławionej Joanny

  • 27 maja 2014 r.

Wierni płockich parafii, członkowie stowarzyszeń religijnych, rodzice z dziećmi, wzięli udział 25 maja w IX pielgrzymce z parafii św. Stanisława Kostki, do relikwii patronki małżeństw i rodzin św. Joanny Beretty Molla w parafii św. Jakuba w Płocku-Imielnicy. W tym roku pielgrzymi modlili się za rodziny przeżywające konflikty. Pielgrzymka odbyła się w trakcie Płockich Dni Rodziny.

Czytaj więcej

Płock: Królewskie pożegnanie

  • 5 czerwca 2013 r.

Pożegnanie relikwii św. Jana Bosko w Płocku było iście królewskie, jak przystało na miasto, które w swej historii ma etap bycia stolicą i miastem królewskim.

Czytaj więcej

Płock: Z wielkim hukiem

  • 5 czerwca 2013 r.

Dosłownie tak: z wielkim hukiem powitano 4 czerwca relikwie św. Jana Bosko przed płocką Stanisławówką. Płocka Drużyna Kuszników wykonała trzykrotną salwa honorową na cześć św. Jana Bosko.

Czytaj więcej

Płock: Inspektorialne Spotkanie Animatorów Oratorium

  • 5 maja 2013 r.

Wychowanie dzieci i młodzieży w oratorium ks. Bosko było nie tylko obowiązkiem pracujących w nim salezjanów. Święty powierzał także to zadanie swoim starszym wychowankom, którzy przykładem, dobrą radą i pomocą mieli służyć młodszym kolegom. W dzisiejszych oratoriach rolę tę przejmują animatorzy. Do pełnienia tak odpowiedzialnej funkcji są oni odpowiednio przygotowywani.

Czytaj więcej

Ferie zimowe w Płocku

  • 4 lutego 2013 r.

W dniach od 28 stycznia do 2 lutego w Oratorium im. św. Dominika Savio, działającym przy płockiej Stanisławówce, przeprowadzono akcję zima w mieście „Wspaniały czas”.

Czytaj więcej

Akademickie skupienie adwentowe w Czerwińsku

  • 5 grudnia 2012 r.
(fot. wezel.salezjanie.pl)

W dniach od 30 listopada do 2 grudnia, studenci z DA "Węzeł" oraz płockiej "Petroklezji", wzięli udział w skupieniu przygotowującym do Adwentu. Odbyło się ono w malowniczym Czerwińsku nad Wisłą, gdzie znajduje się salezjański ośrodek rekolekcyjny "Emaus".

Czytaj więcej