Swobnica: Adwentowe Dni Skupienia SSW

  • 20 grudnia 2019 r.

W dniach 13-14 grudnia 2019 r. w gościnnym domu salezjańskim w Swobnicy salezjanie współpracownicy z Centrum Lokalnego przy parafii pw. św. Jana Bosko w Szczecinie wraz z Księdzem Delegatem Dariuszem Łokietkiem SDB spotkali się na Adwentowych Dniach Skupienia. 

Czytaj więcej

Animatorzy SWE w Swobnicy

  • 13 listopada 2013 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)

W dniach 8-11 listopada blisko trzydziestu animatorów Salezjańskich Wspólnot Ewangelizacyjnych gościło w budynku byłego nowicjatu Inspektorii Świętego Wojciecha w Swobnicy, by w ramach rekolekcji zgłębić tajniki prowadzenia grupy, poznać siebie nawzajem, a przede wszystkim- pogłębić relację z Bogiem.

Czytaj więcej

PMK Berlin: Oaza Modlitwy w Swobnicy

  • 19 lutego 2013 r.

Odkryciu głębszego znaczenia Wielkiego Postu poświęcone były dni skupienia wspólnoty młodzieżowej Ruchu Światło-Życie z berlińskiej Polskiej Misji Katolickiej. Odbyły się one w dniach 16-17 lutego w prowadzonym przez salezjanów ośrodku młodzieżowym w Swobnicy, niewielkim miasteczku położonym niedaleko polsko-niemieckiej granicy. Wzięła w nich udział 16-osobowa grupa młodzieży.

Czytaj więcej

Pierwsze śluby i obłóczyny w Swobnicy

  • 9 września 2012 r.
Wspólne pamiątkowe zdjęcie

To były ostatnie śluby w nowicjacie w Swobnicy. Złożyło je czterech nowicjuszów na ręce ks. inspektora Marka Chmielewskiego. Od tego roku wspólny nowicjat dla inspektorii pilskiej i warszawskiej przeniesiony zostaje do Woźniakowa koło Kutna.

Czytaj więcej

Śluby zakonne nowych salezjanów

  • 8 września 2012 r.
Nowicjusze i wspólnota formacyjna z Kopca (fot. ANS)

8 września, Święto Narodzenia NMP, to dzień bardzo znaczący dla Zgromadzenia Salezjańskiego. Wielu nowicjuszy z różnych inspektorii na całym świecie składa w tym właśnie dniu swoje pierwsze śluby zakonne. 56 młodzieńców, w tym 13 z Polski, stanie się Salezjanami Księdza Bosko.

Czytaj więcej

Swobnica: Zawierzyli się Maryi

  • 8 grudnia 2011 r.

W czwartkowe przedpołudnie 8 grudnia, podczas liturgii mszy św. nowicjusze ze wspólnoty św. Kazimierza w Swobnicy zawierzyli swoje życie Najświętszej Maryi Pannie.

Czytaj więcej

Swobnica: "Święto Służby Liturgicznej"

  • 24 czerwca 2011 r.

W sobotę 18 czerwca w Swobnicy odbyło się Święto Służby Liturgicznej. Na spotkanie przybyli ministranci z parafii, które prowadzą salezjanie należący do wspólnoty pw. św. Kazimierza w Swobnicy. We wspólnym świętowaniu uczestniczyło 44 ministrantów z Dłuska, Nawodnej, Piaseczna, Karska, Tywicy, Ław, Łubianek, Swobnicy, Bani i Nowogródka Pomorskiego.

Czytaj więcej

Swobnica: Pomnik Papieża Polaka

  • 23 października 2010 r.

W 32 rocznicę wyboru naszego rodaka Jana Pawła II na Stolicę Piotrową parafianie ze Swobnicy razem ze swoimi duszpasterzami oraz nowicjuszami uczcili Wielkiego Polaka. O godzinie 20.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, podczas której homilię wygłosił ks. Magister Adam Homoncik. Kaznodzieja po mszy świętej dokonał poświęcenia ufundowanego przez parafian i sponsorów pomnika Jana Pawła II. Modlitwę ubogacili przygotowaną akademią nowicjusze, a spotkanie zakończył Apel Jasnogórski.

Czytaj więcej