Droga Krzyżowa ulicami Wielgowa

  • 31 marca 2012 r.
Droga krzyżowa ulicami Wielgowa

Tradycyjnie w piątek przed Niedzielę Palmową, 30 marca, tłumnie uczestniczyliśmy w dzisiejszej Drodze Krzyżowej ulicami Wielgowa rozważając stacje męki Chrystusa. Rozważania przygotował nasz parafianin p. Waldemar Piasecki. Mimo chłodu w nabożeństwie wzięło udział ponad 300 osób w różnym wieku, od dzieci do seniorów.

Czytaj więcej

Wielgowo: Rekolekcje wielkopostne za nami

  • 26 marca 2012 r.
fot. www.wielgowo.salezjanie.pl

W Parafii św. Michała Archanioła w Wielgowie zakończyły się, trwające od niedzieli 25 marca, czterodniowe rekolekcje wielkopostne. Rekolekcje głosił ks. Adam Kiziuk, wicedyrektor Salezjańskiego Ośrodka Wychowawczego w Trzcińcu.

Czytaj więcej

Wielgowo: Sakrament bierzmowania 2012

  • 26 marca 2012 r.
fot. wielgowo.salezjanie.pl

25 marca w Parafii św. Michała Archanioła w Wielgowie, na Mszy św. o godz. 13.00, ks. arcybiskup Andrzej Dzięga udzielił sakramentu bierzmowania. Sakrament otrzymało 30 młodych ludzi. Uroczystość poprzedziły tygodniowe próby liturgii i akcja przygotowania i sprzątania kościoła oraz jego otoczenia, w którą wszyscy kandydaci byli bardzo zaangażowani.

Czytaj więcej

Wielgowo: Wizyta kleryków WSDTS z Lądu

  • 18 marca 2012 r.
fot. wielgowo.salezjanie.pl

"Pójdź za mną" - to znamienne słowa Jezusa, kierowane nie tylko do swych Apostołów, ale także do nas wszystkich. Słowa te nabierają szczególnego wyrazu właśnie dzisiaj, w niedzielę powołaniową w naszej parafii. Z tej okazji naszymi gośćmi byli klerycy z Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie nad Wartą wraz z opiekunem i wykładowcą, ks. dr Wojciechem Gretką.

Czytaj więcej

Wielgowo: Półkolonie zimowe 2012

  • 27 stycznia 2012 r.

W pierwszym tygodniu ferii zimowych od 16 do 20 stycznia 35 dzieci pod opieką ks. proboszcza Andrzeja Marchewki, ks. Adama Żbikowskiego oraz wychowawczyń oratorium: Anny Krzyżanowskiej, Anny Żerebeckiej i Grażyny Szybiak, bawiło się na półkoloniach zorganizowanych w naszej parafii.

Czytaj więcej

Wielgowo: Maleńka przyszła miłość

  • 27 grudnia 2011 r.

Szopki budowane w kościele w Wielgowie co roku są inne. Były już większe i mniejsze, ale takiej szopki, jaka została zbudowana w kościele w tym roku jeszcze w Wielgowie nie było.

Czytaj więcej

Wielgowo: Spotkanie opłatkowe Oazy

  • 18 grudnia 2011 r.

W sobotę, 17 grudnia o godzinie 17:00 w parafialnym Oratorium, miało miejsce spotkanie opłatkowe Wspólnoty Ruchu Światło-Życie. Ponad 60 osób, w tym byli członkowie oraz sympatycy Oazy zebrało się, aby przy pysznym poczęstunku, godnym prawdziwej Wigilii, przełamać się opłatkiem, podzielić się dobrym słowem i złożyć sobie życzenia.

Czytaj więcej

Wielgowo: Mikołajki w oratorium

  • 5 grudnia 2011 r.

Po co jest Święty Mikołaj? Po to by dzieci mogły dostawać prezenty. Święty Mikołaj dobrze o tym wie i nie mógł zapomnieć przybyć dzisiaj do dzieci zgromadzonych w świetlicy Oratorium.

Czytaj więcej