Odszedł do Pana Ks. Stanisław Skopiak SDB

  • 1 marca 2021 r.

Z żalem informujemy, iż w sobotę 27 lutego w wieku 82 lat, zmarł ks. Stanisław Skopiak SDB, współbrat ze wspólnoty pw. bł. Michała Rua w Szczecinie (Wielgowo), przełożony naszej Inspektorii w latach 1986-1992.

Czytaj więcej

„Heretyckie” refleksje salezjanina koadiutora

  • 14 lutego 2021 r.
Jesús Julián García Garrido

Salezjanin koadiutor Jesús Julián García Garrido, bardziej znany jako „pan Jess”, jest obecnie ekonomem wspólnoty domu generalnego salezjanów w Rzymie, którą to funkcję pełni od około roku. Pochodzi z Hiszpanii, był misjonarzem na Filipinach i w Papui-Nowej Gwinei przez 35 lat.

Czytaj więcej

Europejskie instytucje dziękują Salezjanom

  • 4 lutego 2021 r.

 “W tych niezwykle trudnych miesiącach salezjańskie dzieła nie tylko wniosły swój wkład na poziomie projektów i edukacji, ale także odegrały bardzo znaczącą rolę, gdy chodzi o uwrażliwienie klasy politycznej i różnych instytucji na różne problemy.

Czytaj więcej

Potrzeba dawania nadziei...

  • 28 stycznia 2021 r.
Przełożony Generalny

Niewiele dni po zakończeniu Dni Duchowości Rodziny Salezjańskiej, które po raz pierwszy odbywały się online, głos zabrał Przełożony Generalny ks. Àngel Fernàndez Artime.

Czytaj więcej

Ks. Bosko: Święty naszych czasów

  • 25 stycznia 2021 r.

Urodził się w Becchi (Włochy) 16 sierpnia 1815 roku w rodzinie wieśniaczej. Od samego dzieciństwa czuł, że Pan go wzywa, by poświęcił swoje życie dla dobra ubogiej młodzieży.

Czytaj więcej