Misje to jest to !!!

  • 1 czerwca 2021 r.

Misje konserwują i nie pozwalają się zestarzeć. Tę prawdę potwierdza własną osobą ks. Władysław Klinicki, który w dniu dzisiejszym, tj. 1 czerwca obchodzi swoje… 107 urodziny! Jest on obecnie najstarszym salezjaninem na świecie.

Czytaj więcej

Życie to służyć innym - dobre przykłady

  • 18 maja 2021 r.

Doktor Varun Khullar, który uczył się w szkole “Don Bosco” w Alaknandzie-Nowym Delhi, podjął wiele inicjatyw z myślą o ludziach z marginesu, czyniąc to poprzez NGO “Chhoti Chhoti Khushiyan, założoną w 2016 roku.

Czytaj więcej

Salezjanie..."Benemerenti..."

  • 15 kwietnia 2021 r.
medale

14 kwietnia w Sanktuarium św. Ojca Pio w Warszawie odbyła się uroczystość uhonorowania osób i instytucji zasłużonych dla misyjnego dzieła Kościoła.

Czytaj więcej

Doświadczenie wiary...

  • 14 kwietnia 2021 r.

“Missio inter gentes” nie jest neologizmem, dlatego ważne jest właściwe zrozumienie tego terminu, ponieważ odgrywa on znaczącą rolę w naszych działaniach misyjnych dzisiaj.

Czytaj więcej

Spragniony świętości - św. Dominik Savio

  • 5 maja 2021 r.

Piemoncki święty należy do grona najmłodszych wyznawców kanonizowanych przez Kościół. Gdy umierał miał niespełna 15 lat. Bóg obdarzył go kochającymi rodzicami i niezwykłym wychowawcą młodzieży św. Janem Bosko. Św.

Czytaj więcej

Ks. Bosko a św. Józef

  • 1 maja 2021 r.

W dniu św. Józefa i w tym szczególnym roku, który papież Franciszek poświęcił Patronowi Kościoła powszechnego, Rodzina Salezjańska chce spojrzeć na Księdza Bosko, ucząc się od niego naśladowania tego Opiekuna Jezusa.

Czytaj więcej