Przejdź do treści

Wiadomości

Różańsko: Ceremonia złożenia przyrzeczeń przez kandydatów do SSW

  • 17 grudnia 2010 r.

8 grudnia w parafii św. Michała Archanioła w Różańsku odbyła się Ceremonia przyjęcia do Stowarzyszenia Salezjanów Współpracowników i Salezjanek Współpracownic Inspektorii św. Wojciecha grupy ośmiu aspirantów, którzy pod opieką ks. proboszcza Krzysztofa Łady zakończyli swoją dwuletnią formację.

W imieniu księdza inspektora przyrzeczenia od kandydatów przyjął ks. Marcin Nowicki SDB i tym samym włączył ich do grona Rodziny Salezjańskiej. Przyrzeczenia złożyli Agnieszka Baranowicz, Jadwiga Kokiel, Ewa Krajda, Czesław Krajda, Jadwiga Nejman, Józef Nejman, Janina Ostry, Renata Rybińska. Z chwilą złożenia przyrzeczeń zostało utworzone Centrum Lokalne SSW przy parafii św. Michała Archanioła w Różańsku.

Po uroczystości złożenia przyrzeczeń uczestnicy Ceremonii zgromadzili się w domu zakonnym na uroczystej kolacji. Do zgromadzonych dołączył ks. Rafał Krysiak. Było to miłe rodzinne spotkanie przepełnione radością, rozmowami, ubogacone wspomnieniami. Rodzinną atmosferę uświetniły upominki dla wszystkich uczestników od gospodarza domu zakonnego ks. Krzysztofa Łady.

Drodzy Salezjanie i Salezjanki z Centrum Lokalnego w Różańsku Rodzina Salezjańska przyjmując was do swojego grona, wita z radością życząc Błogosławieństwa Bożego, opieki Maryi Wspomożycielki Wiernych, abyście prowadzeni przez Ducha Świętego zostali obdarowani wszelkim łaskami, a natchnienie i opiekę w posłannictwie otrzymywali od Jezusa Miłosiernego, który umacniać was będzie w realizacji powołania salezjańskiego. Życzymy wytrwania na drodze formacji i zjednoczenia z księdzem Bosko.

Autor

ks. Marcin Nowicki SDBJoanna Biczak SW


Udostepnij