Przejdź do treści

Wiadomości

Wielgowo: Wizyta kleryków WSDTS z Lądu

  • 18 marca 2012 r.
fot. wielgowo.salezjanie.pl
fot. wielgowo.salezjanie.pl

"Pójdź za mną" - to znamienne słowa Jezusa, kierowane nie tylko do swych Apostołów, ale także do nas wszystkich. Słowa te nabierają szczególnego wyrazu właśnie dzisiaj, w niedzielę powołaniową w naszej parafii. Z tej okazji naszymi gośćmi byli klerycy z Salezjańskiego Wyższego Seminarium Duchownego w Lądzie nad Wartą wraz z opiekunem i wykładowcą, ks. dr Wojciechem Gretką.

Ks. Wojciech głosił słowo Boże podczas Mszy świętych oraz krótko przedstawił Seminarium. Klerycy animowali Liturgię w kościele parafialnym w Wielgowie oraz na fili w Niedźwiedziu. Razem z nami modlili się o powołania kapłańskie i zakonne, zwłaszcza salezjańskie. Goście przywieźli z sobą ulotki przedstawiające seminarium w Lądzie i zbierali do puszek dobrowolne ofiary na potrzeby seminarium. Bóg zapłać za każdy dar serca.

Wszyscy zostali też zaproszeni na spektakl o błogosławionym ks. Jerzym Popiełuszce, jaki został przedstawiony w Szkołach Salezjańskich w Szczecinie. Spektakl to 3-aktowy dramat łączący w sobie elementy nowoczesne z tradycyjnymi. Pierwszy akt ma charakter multimedialny i jest utrzymany w konwencji kina niemego i starego kina dźwiękowego. Ukazuje kontekst historyczno-społeczny życia ks. Popiełuszki.

W akcie drugim, opartym na protokołach z procesu zabójców księdza, ukazano trzech mężczyzn uwikłanych w zło. To dramat akcji i charakterów. Akt trzeci jest dynamicznym widowiskiem poetyckim, przedstawiającym udramatyzowane liryki z tomu Mirosława Antoniego Glazika "Gdyby ksiądz Jerzy pisał wiersze" oraz specjalnie ułożony na potrzeby spektaklu tekst "Ksiądz Jerzy i Smok".

Parę fotek w galerii: http://www.wielgowo.salezjanie.pl/galeria/thumbnails.php?album=115

Autor

Rysiek

Źródło

wielgowo.salezjanie.pl


Udostepnij