Przejdź do treści

Wiadomości

Pustynia Miast wyrusza na szlak po raz 15

  • 11 sierpnia 2012 r.
15. Jubileuszowa pielgrzymka Pustyni Miast do Częstochowy (fot. pila.salezjanie.pl)
15. Jubileuszowa pielgrzymka Pustyni Miast do Częstochowy (fot. pila.salezjanie.pl)

W kalendarzu 10 sierpnia, a to oznacza, że Pustynia Miast zjeżdża się do Byczyny Kluczborskiej, by następnego dnia wyruszyć na pielgrzymi szlak na Jasną Górę.

Blisko setka młodych osób przyjechała, by iść przez 4 dni do Częstochowy. Jest to już piętnaste, czyli jubileuszowe wędrowanie. Pierwsi pielgrzymi przyjechali już około godziny 14.00, mimo że zawiązanie wspólnoty rozpoczęło się o 18. Pielgrzymi przyjechali z najdalszych zakątków inspektori pilskiej, i nie tylko. Przewodnikiem pielgrzymki już od kilku lat jest ks. Przemysław Cholewa.

Mimo że to dzień bez marszu, pielgrzymi mieli co robić. Przygotowanie sprzętu, podział na diakonie, wyznaczenie osób funkcyjnych - to tylko niektóre zajęcia, a wieczorem ewangelizacja na rynku oraz Msza święta. Tradycyjnie podczas spotkania na rynku spotkaliśmy się z pielgrzymką z Jarocina.

11 sierpnia pobudka przed 7, następnie Eucharystia i w drogę! W tym roku trasa została poddana małym modyfikacjom, dlatego pierwszego dnia idziemy do Praszki. Do pokonania ponad 20 km.

Autor

Zbigniew Klipow


Udostepnij