Przejdź do treści

Wiadomości

Generał w Krakowie

  • 21 lutego 2013 r.
(fot. Krzysztof Trojanowski SDB / losiowka.pl)
(fot. Krzysztof Trojanowski SDB / losiowka.pl)

W dniach od 19 do 21 lutego gościł w Polsce przełożony generalny Towarzystwa św. Franciszka Salezego, ks. Pascual Chavez Villanueva. Do Polski przybył na zaproszenie sióstr michalitek, które poprosiły księdza generała o otwarcie swojej kapituły.

Podczas tej krótkiej wizyty ksiądz Chavez znalazł też czas, aby się spotkać z wychowawcami i alumnami Wyższego Seminarium Duchownego Towarzystwa Salezjańskiego w Krakowie. Spotkanie miało miejsce wieczorem w dniu 20 lutego w kaplicy pw. Matki Bożej Wspomożenia Wiernych przy siedzibie krakowskiego inspektoratu.

Czas spotkania wypełniły wspólna modlitwa i śpiew, a przede wszystkim „słówko na dobranoc” wygłoszone przez księdza generała oraz na zakończenie wykonanie wspólnego pamiątkowego zdjęcia. W swoim słówku ksiądz generał odniósł się do trzech spraw: do decyzji papieża Benedykta o ustąpieniu ze swojego stanowiska, do przeżywanego teraz Roku Wiary oraz do dwusetnej rocznicy narodzin Księdza Bosko, którą będziemy obchodzić w 2015 r. Na zakończenie słówka ksiądz generał, powierzając nam Polskę salezjańską, zobowiązał nas, abyśmy działali na polu salezjańskim nie mniej i nie gorzej niż nasi poprzednicy.

Autor

Leonard Szewczyk SDB

Źródło

Udostepnij