Przejdź do treści

Wiadomości

Płock: Z wielkim hukiem

  • 5 czerwca 2013 r.

Dosłownie tak: z wielkim hukiem powitano 4 czerwca relikwie św. Jana Bosko przed płocką Stanisławówką. Płocka Drużyna Kuszników wykonała trzykrotną salwa honorową na cześć św. Jana Bosko.

Na jego przybycie oczekiwano już na granicy miasta, gdzie zgromadzeni wierni wraz z ks. Kazimierzem Kurkiem, z radością przyjęli przybywającego do nich świętego. Szereg aut stworzył kolumnę asystującą wjeżdżającym do płocka relikwiom.

Na placu przed kościołem parafialnym oczekiwali już bardzo licznie zgromadzeni parafianie, mieszkańcy płocka, władze samorządowe, parlamentarzyści ziemi płockiej, dyrektorzy szkół i przedsiębiorstw oraz salezjanie i młodzież. Obecny był również bp płocki ks. Piotr Libera, który przewodniczył ceremonii powitania oraz Eucharystii rozpoczynającej czas nawiedzenia. W koncelebrze towarzyszyli mu: ks. inspektor Sławomir Łubian, salezjanie i zaproszeni księża z okolicznych parafii.

Stanisławówka wypełniła się ludźmi. Obecne były oficjalne delegacje Solidarności, Związku Żołnierzy Armii Krajowej, Pis-u, Policji, Straży Miejskiej, Związku Łowieckiego. „To historyczna chwila dla Stanisławówki i Płocka, która już się nie powtórzy” – mówił ks. bp Piotr.

Po zakończonej liturgii nadszedł czas na osobiste powitanie Księdza Bosko, modlitwę oraz na złożenie przyniesionych przyborów szkolnych. – „Zamiast kwiatów, przynieście przybory szkolne i zabawki, tego oczekiwał by ks. Bosko, bo tego potrzebują dzieci i młodzież” – już wcześniej ogłaszał, a dziś przypominał dyrektor tutejszego dzieła ks. Stanisław Szestowicki. Można się domyślać, iż z pewnością Ksiądz Bosko ucieszył się ta inicjatywą.


Udostepnij