Przejdź do treści

Wiadomości

Z Księdzem Bosko ulicami Łodzi

  • 7 czerwca 2013 r.

Kolorowy i rozśpiewany korowód dzieci, młodzieży i dorosłych przeprowadził relikwie św. Jana Bosko z salezjańskiej Parafii pw. św. Teresy na ul. Wodną. Znajduje się tam dzieło salezjańskie, którego Ksiądz Bosko nie mógł pominąć odwiedzając Łódź.

Oficjalne pożegnanie relikwii w Parafii pw. św. Teresy od Dzieciątka Jezus i św. Jana Bosko w Łodzi odbyło się 7 czerwca tuż po porannej Eucharystii, której przewodniczył ks. proboszcz Andrzej Turbacz. Zaraz po niej relikwie miały wyruszyć do drugiego łódzkiego dzieła salezjańskiego przy ul. Wodnej.

Przed świątynią oczekiwali już uczniowie salezjańskiego gimnazjum i liceum, młodzież i dzieci z Oratorium im. Dominka Savio oraz wierni z Parafii pw. Wspomożycielki Wiernych – wszyscy ono związani z dziełem salezjańskim przy ul. Wodnej. Towarzyszyli im uczniowie z innych łódzkich szkół, szkoły sióstr salezjanek z Piotrkowa Trybunalskiego i orkiestra salezjańskiej szkoły muzycznej z Lutomierska.

Ten ponad tysięczny tłum, zaopatrzony w kolorowe balony, wyruszył ulicami Łodzi aż do boiska oratorium przy ul. Wodnej. Orkiestra poprzedzała platformę, na której umieszczono relikwiarz; a za Księdzem Bosko noga w nogę podążały dzieci, młodzież, salezjanie i salezjanki oraz łodzianie, którzy przyszli na spotkanie z patronem młodzieży.

Pośród śpiewu, akrobacji uczniów szkoły cyrkowej, a nawet przy odważnych krokach spaceru na linie zawieszonej nad jedną z ulic, Ksiądz Bosko dotarł na miejsce, gdzie powitany owacjami zatrzymał się w ponad 90-letnium domu salezjańskim.


Udostepnij