Przejdź do treści

Wiadomości

Aleksandrów Kujawski: Kujawiak na przywitanie relikwii

  • 8 czerwca 2013 r.

Aleksandrów Kujawski to szczególne miejsce dla inspektorii pilskiej, to najstarsza placówka wysunięta na północ, gdzie od ponad 90 lat pracują salezjanie. Właśnie tutaj 8 czerwca kilka minut po godzinie 16.00 przybył relikwiarz księdza Bosko. Od tego miejsca rozpoczęła się peregrynacja relikwii św. Jana Bosko w Inspektorii pw. św. Wojciecha.

Pierwszym miejscem, które odwiedził ksiądz Bosko były szkoły salezjańskie. Odświętnie przystrojona sala gimnastyczna, wypełniona uczniami i mieszkańcami na czele z władzami samorządowymi, przy akompaniamencie orkiestry, przywitały Ojca i Nauczyciela młodzieży. W imieniu miejscowej wspólnoty Księdza Bosko w znaku relikwii przywitał ks. Roman Jachimowicz dyrektor Kolegium Salezjańskiego w Aleksandrowie Kujawskim.

Następnie rozpoczęto liturgię słowa, której przewodniczył ksiądz inspektor Marek Chmielewski. W homilii ks. Antoni Balcerzak przedstawił dzieło salezjańskie tworzone przez ponad 90 lat w Aleksandrowie Kujawskim.

W dalszej części zgromadzeni obejrzeli scenkę przygotowaną przez uczniów szkoły, która opowiadała o życiu Księdza Bosko. Po błogosławieństwie księdza inspektora, głos zabrali przedstawiciele miejscowych środowisk: Jan Klamecki - Przewodniczący Samorządu Szkolnego, p. Banaszak – Przewodnicząca Rady Rodziców, Wioletta Wiśniewska – starosta powiatu, Andrzej Cieśla – burmistrz Aleksandrowa Kujawskiego.

Po zakończeniu przywitania, przez całe miasto przeszła uroczysta procesja z relikwiami do kościoła p.w. Najświętszej Maryi Panny Wspomożenia Wiernych. Było to miejsce, gdzie mieszkańcy mogli pomodlić się przy relikwiach. Wieczorem młodzież przygotowała czuwanie, które trwało do godziny 21.00. Po nim rozpoczął się apel prowadzony przez księży miejscowego dekanatu.

Relikwiarz zostanie w Aleksandrowie Kujawskim do 9 czerwca do godziny 11.00, potem uda się do Torunia.

Autor

SGM


Udostepnij