Przejdź do treści

Wiadomości

Pamiętnik z peregrynacji - Tarnowskie Góry

  • 25 czerwca 2013 r.

W otoczeniu drzew repeckiego parku. Tętniący życiem od rana do wieczora. Wyjątkowy dom salezjański - Salezjański Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. To tu od 24 do 25 czerwca Ksiądz Bosko napisał kolejną część swego "Pamiętnika z peregrynacji"

„Kolejny dzień mojej podróży po śląskiej ziemi. Dzisiaj przybyłem do Tarnowskich Gór – malowniczego miejsca położonego w parku repeckim. W tym miejscu salezjanie utworzyli w 1999 roku Ośrodek Szkolno-Wychowawczy.

Piękny cel przyświeca prowadzeniu tego dzieła, a mianowicie integralny rozwój młodego człowieka, aby stał się, jak to zwykłem mawiać: uczciwym obywatelem i dobrym chrześcijaninem.

Ucieszyłem się bardzo przybywając do Tarnowskich Gór, gdzie młodzi ludzie uczą się, zdobywają wiedzę i starają się pogłębiać swoją wiarę. A możliwości ku temu mają tu wiele. Począwszy od całego zespołu szkół, przez bursę, warsztaty terapii zajęciowej, zakład opieki zdrowotnej a na oratorium skończywszy.

Przybyłem tam dość wcześnie, a już czekało na mnie wiele uśmiechniętych, młodych twarzy, z który mogłem bardzo wiele odczytać…”

Obejrzyj FILM.


Udostepnij