Przejdź do treści

Wiadomości

Nie mogło nas zabraknąć na Światowych Dniach Młodzieży w Rio

  • 25 lipca 2013 r.

"Jako Salezjanie nie mogliśmy być nieobecni na Światowych Dniach Młodzieży!" - powiedział Przełożony Generalny ks. Pascual Chávez Villanueva, który przybył do Brazyli, aby wraz z młodymi uczestniczyć w tym wielkim wydarzeniu.

Przed południem, 23 lipca, Generał Salezjanów Księdza Bosko (SDB) wraz z Matką Yvonne Reungoat, Przełożoną Generalną Córek Maryi Wspomożycielki (CMW) wziął udział w konferencji prasowej, która odbyła się na salezjańskiej placówce w Niterói (Brazylia). “Światowe Dni Młodzieży są największym forum Kościoła, tak więc, jako części Kościoła, nie mogło nas zabraknąć” – powtórzył ks. Chávez i dodał, że "ŚDM i MGS (Salezjański Ruch Młodzieżowy) muszą dać odpowiedź młodym, którzy poszukują jej w tym momencie i w tych okolicznościach, w których teraz żyją, a który jest znaczony, na poziomie światowym, poważnymi trudnościami społecznymi, kulturowymi i ludzkim”.

Na zakończenie przełożeni generalni SDB i CMW skierowali przesłanie do młodzieży. Video z przesłaniem Przełożonego Generalnego i Matki Reungoat, w języku hiszpańskim, są dostępne na kanale You Tube “Biuletynu Salezjańskiego” Brazylii.

Salezjański Ruch Młodzieżowy (MGS), podobnie jak w poprzednich edycjach ŚDM, jest reprezentowany w Rio de Janeiro przez 6000 młodych pochodzących z pięciu kontynentów, a zwłaszcza z kontynentu amerykańskiego. Włącza się on bardzo czynnie w program tego spotkania. Od 18 do 21 lipca odbyło się I Spotkanie MGS Kontynentu Amerykańskiego. Natomiast 24 lipca przed południem zorganizowano Forum MGS poświęcone Salezjańskiej Duchowości Młodzieżowej. Tego samego dnia wieczorem rozpoczęło się Święto i Czuwanie MGS wraz z Przełożonym Generalnym Salezjanów i Przełożoną Generalną Salezjanek.

Warto również wspomnieć, że pośród 257 biskupów i kardynałów, którzy podczas ŚDM w Rio będą głosić młodym katechezy, jest 13 salezjanów.

Źródło

Udostepnij