Przejdź do treści

Wiadomości

KG27: ostatni dzień Kapituły

  • 11 kwietnia 2014 r.
Końcowy dokument KG27 (fot. twitter.com/Salezjanie_PL)
Końcowy dokument KG27 (fot. twitter.com/Salezjanie_PL)

Po sześciu tygodniach obrad – nie licząc dni je poprzedzających – niezliczonych debatach i dyskusjach w różnych językach oraz wielu godzinach refleksji, medytacji i modlitwy, w sobotę 12 kwietnia zakończy się 27. Kapituła Generalna Salezjanów Księdza Bosko.

Podobnie jak otwarcie KG27, także jej zamknięcie stanowi moment symboliczny, na który złożą się różne ceremonie, akty i znaczące gesty.

Ten dzień rozpocznie się dla ojców kapitulnych wcześnie rano. O godz. 7.15 (GMT+2) przewidziana jest Eucharystia na zakończenie Kapituły. Będzie jej przewodniczyć Przełożony Generalny, ks. Ángel Fernández Artime, w otoczeniu wszystkich członków Rady Generalnej, zarówno tych ustępujących, jak i nowych czy potwierdzonych na stanowisku.

Następnie, ok. 10.00 czasu lokalnego, w wielkiej auli, w której odbywały się wszystkie posiedzenia zgromadzenia kapitulnego, Przełożony Generalny skieruje do ojców kapitulnych końcowe przemówienie, będące syntezą przebiegu KG27, i przedstawi wskazania na najbliższe sześciolecie.

Po czym Kierownik, ks. Francesco Cereda, ogłosi oficjalne zamknięcie Kapituły Generalnej 27.

Końcowe wystąpienie ks. Fernándeza Artime, będzie bezpośrednio transmitowane (streaming) na różnych salezjańskich stronach internetowych: www.sdb.org – www.missionidonbosco.tv – www.unisal.it.

Źródło

Udostepnij