Przejdź do treści

Wiadomości

Głosków: Salezjańskie półkolonie 2014

  • 23 lipca 2014 r.
Wizyta w TVP w Warszawie
Wizyta w TVP w Warszawie

14 lipca w oratorium im. Błogosławionych wychowanków salezjańskich z Poznania w Głoskowie rozpoczęły się salezjańskie półkolonie. Nad organizacją projektu czuwali: kierownik oratorium ks. Bartłomiej Tuzinowski oraz grupa animatorów.

Pierwszy dzień półkolonii spędziliśmy w naszym oratorium. Animatorzy przygotowali dla uczestników półkolonii wiele ciekawych zabaw. Mięliśmy też okazję nauczyć się kilku piosenek salezjańskich. Graliśmy w piłkę i biegaliśmy. Jednak wydarzeniem, które sprawiło dzieciakom największą frajdę była… powódź. Ulewny deszcz zmusił nas do ewakuacji z oratorium. Dzieci wynoszone były przez okno i przewożone do kościoła. Tam śpiewaliśmy piosenki i tańczyliśmy. Po chwili przyjechała straż pożarna i mogliśmy podziwiać wóz strażacki. To był niezapomniany dla wszystkich dzień.

We wtorek pojechaliśmy na wycieczkę do Farmy Iluzji gdzie widzieliśmy wiele ciekawych obiektów m. in. krzywy dom, lewitujący kran, tunel zapomnienia i wiele innych ciekawych atrakcji. Przez cały dzień towarzyszyła nam piękna pogoda. Trzeciego dnia półkolonii zaplanowany był wyjazd do kina. Oglądaliśmy film „Gang Wiewióra”, który bardzo spodobał się grupie. Po filmie poszliśmy do Mc’Donalds’a i tak półkolonijny dzień dobiegł końca.

Czwartego dnia odbyliśmy wycieczkę do siedziby Telewizji Polskiej w Warszawie na ul. Woronicza. Zwiedzaliśmy studia telewizyjne, gdzie realizowane są różne programy i produkcje telewizyjne. Dowiedzieliśmy się wielu ciekawych rzeczy na temat pracy w mediach. Kolejnego dnia w naszym oratorium odbył się dzień sportu. Uczestniczyliśmy w wielu konkurencjach m. in. w sztafecie. Jednak największą atrakcją dnia była gra w podchody. Po zakończonych konkurencjach wszyscy zostaliśmy nagrodzeni lodami.

Tak upłynął nam tydzień półkolonii. Wszyscy byliśmy bardzo zadowoleni. Myślę, że nasze półkolonie będą miłym wakacyjnym wspomnieniem.

Autor

Agnieszka

Źródło

gloskow.salezjanie.pl


Udostepnij