Przejdź do treści

Wiadomości

Wiązanka Dwusetlecia

  • 31 grudnia 2014 r.

“Jak Ksiądz Bosko – z młodzieżą, dla młodzieży”. Tak brzmi motto pierwszej Wiązanki ks. Ángela Fernándeza Artime jako Przełożonego Generalnego. Zapraszamy do obejrzenia komentarza wideo w języku polskim.

W dniu 27 grudnia pełny sens tego daru, jaki otrzymuje cała Rodzina Salezjańska, został odsłonięty w czasie prezentacji Wiązanki, mającej miejsce w Domu Generalnym Córek Maryi Wspomożycielki (CMW) w Rzymie.

Data jej prezentacji ze strony Przełożonego Generalnego stanowi swoistą nowość, jako że tradycyjnie miała ona dotąd miejsce w ostatnim dniu roku, ale program pozostał niezmieniony. Serdeczne spotkanie miało miejsce w salonie-teatrze domu, w którym zgromadziły się siostry z różnych placówek CMW, wspólnota Domu Generalnego, nowicjuszki z dwóch nowicjatów, w Castelgandolfo i w Rzymie, a także liczne siostry  z inspektorii rzymskiej i wielu kapelanów.

Głos zabrała Matka Generalna CMW Yvonne Reungoat, która powitała Przełożonego Generalnego i wszystkich obecnych.

Następnie przemówił ks. Á.F. Artime, który przybliżył najważniejsze punkty Wiązanki: jest słowem łączącym całą Rodzinę Salezjańską; stanowi wejrzenie na Księdza Bosko, pozwalając przyjąć serce Dobrego Pasterza; jest wyrazem szczególnego zainteresowania młodzieżą, zwłaszcza najuboższą; upamiętnieniem pierwszego dwusetlecia urodzin Księdza Bosko i aktualną rzeczywistością tego Dwusetlecia, i na koniec – przywołaniem dwóch najważniejszych kobiet salezjańskiego charyzmatu: Mamy Małgorzaty i Maryi.

Potem zostało zaprezentowane wideo przybliżające Wiązankę 2015, które stanowi kolejny element, jaki w ostatnich latach wpisał się w naszą tradycję, wprowadzajac nas bezpośrednio, za pomocą obrazu i dźwięku, w przesłanie Przełożonego Generalnego. Po czym tenże dodał: “W tym roku zostały udostępnione trzy pomoce: wideo prezentujące Wiązankę, tekst Wiązanki do pogłębienia oraz prezentacja, która zawiera jej zasadnicze punkty”.

Po krótkim czasie, przeznaczonym na pytania, na które odpowiadał ks. Á.F. Artime, to spotkanie zakończyło się słowami pozdrowienia i życzeń Matki Reungoat oraz świętowaniem w stylu salezjańskim.

Pełny tekst komentarza do Wiązanki jest dostępny w odpowiednim dziale na stronie sdb.org. Wideokomentarz tego roku, zrealizowany przez Agencję iNfo Salezjańską na zlecenie Dykasterii ds. Komunikacji Społecznej, jest dostępne od dnia dzisiejszego na kanale YouTube ANSChannel w 20 wersjach językowych (8 w dubbingu i 12 z napisami).

Źródło

Udostepnij