Przejdź do treści

Wiadomości

Łódź: Festyn ku czci Księdza Bosko

  • 1 lutego 2015 r.

W uroczystość świętego Jana Bosko czyli 31 stycznia u Salezjanów przy ul. Wodnej w Łodzi odbył się Festyn ku czci Patrona młodzieży. Organizatorami byli Oratorium Świętego Dominika Savio z Wodnej wraz z Oratorium Świętego Jana Bosko z ulicy Kopcińskiego i Oratorium Sióstr Salezjanek z Brauna.

Od godziny 13 były zawody w piłkę nożną i siatkówkę dla dzieci z naszych oratoriów. Dzieci grały i bawiły się świetnie. Po zabawach wszyscy przeszli na refektarz na wspólny posiłek. Po posiłku poszliśmy do auli szkoły salezjańskiej gdzie uczniowie i nauczyciele tej szkoły zorganizowali zabawy dla dzieci: malowanie twarzy, ciągnięcie liny, rzucanie do kosza, kręgle i wiele innych.

W godzinach wieczornych wybraliśmy się na uroczystą mszę świętą do kościoła pod wezwaniem Matki Bożej Wspomożenie Wiernych, aby podziękować Bogu za Księdza Bosko i za dzieła Salezjańskie w Łodzi i na całym świecie.

Po mszy świętej powróciliśmy na aulę szkolną gdzie była zabawa przy muzyce, a na hali sportowej odbyły się dla starszej młodzieży zawody gry w piłkę nożną dla dobrej zabawy.

Autor

Mateusz Waligórski


Udostepnij