Przejdź do treści

Wiadomości

Sukces siatkarek UKS SALOS Ełk

  • 5 maja 2015 r.

Pierwsze miejsce na Światowych Igrzyskach Młodzieży Salezjańskiej w Turynie - to wielki sukces, którym pochwalić się mogą siatkarki UKS SALOS Ełk.

O randze tego sportowego wydarzenia świadczyć mogą liczby: blisko trzy tysiące uczestników - zarówno dziewcząt, jak i chłopców - z jedenastu krajów. Przez niespełna tydzień zawodnicy z całej Europy rywalizowali o mino najlepszych, konkurując w takich dyscyplinach jak: piłka nożna, tenis stołowy, koszykówka czy siatkówka. To właśnie piłka siatkowa okazała się dyscypliną, w której ełckie zawodniczki nie miały sobie równych. Siatkarki pod okiem trenera Wojciecha Nartowicza pozostawiły w tyle 12 reprezentacji innych klubów i państw, z którymi przyszło im się spotkać.

Droga do sukcesu nie była jednak łatwa. Ełczanki początkowo pokonały konkurentki z Hiszpanii, Belgii oraz Włoch, wychodząc na pierwszym miejscu z grupy. W półfinale Igrzysk spotkały się z bardzo silną drużyną z chorwackiego Zagrzebia, wspomina trener ełckiej drużyny. Na drodze do złotego medalu stanęły grające na co dzień w lidze wojewódzkiej siatkarki z Lublina. I to właśnie mecz finałowy okazał się być najtrudniejszym, mówi Nartowicz. Jak relacjonują Iza Wesołowska i Natalka Bujnowska - zawodniczki UKS SALOS Ełk - wyjazd był dla nich ogromnym przeżyciem, ale nie tylko wynik gry był ważny.

Warto też wspomnieć, że drużyna miała okazję do zwiedzenia Turynu, miejsca, które nieprzypadkowo zostało wybrane na siedzibę tegorocznych Igrzysk, zaznacza salezjanin ks. Marcin Koncewicz, zastępca kierownika Oratorium im. św. Jana Bosko w Ełku. To m.in. rok obchodów 200-lecia urodzin św. Jana Bosco.

Wyjazd na Igrzyska był możliwy dzięki wsparciu Urzędu Miasta oraz Starostwa Powiatowego w Ełku. Zawodniczki jednak nie odpoczywają, przed nimi teraz intensywne treningi przygotowujące je do eliminacji do igrzysk ogólnopolskich, które będą przepustką do przyszłorocznych Światowych Igrzysk Młodzieży Salezjańskiej rozgrywanych w Wiedniu.

Skład drużyny UKS SALOS Ełk: Natalia Bujnowska (kapitan), Katarzyna Lisowska, Emilia Marciniak, Izabela Wesołowska, Aurelia Majewska, Klaudia Cieśluk, Natalia Surynt, Angelika Jakubiec, Izabela Dymek.


Udostepnij