Przejdź do treści

Wiadomości

XXII Dni Młodości w Debrznie

  • 16 czerwca 2015 r.
(fot. pila.salezjanie.pl)
(fot. pila.salezjanie.pl)

Czy można piękniej spędzić czas, niż na wspólnej zabawie? „Bądź zawsze radosny” mówił ks. Bosko, motywując swoich wychowanków do kroczenia drogą salezjańskiej świętości. To już po raz dwudziesty drugi, w dniach 12-14 czerwca, odbywały się w Debrznie Dni Młodości.

Oprócz typowo sportowych rywalizacji, nie mogło zabraknąć konkurencji dla najmłodszych. Salezjanie Współpracownicy, sympatycy oraz animatorzy i wolontariusze naszego Oratorium całym sercem zaangażowali się w przygotowanie i przeprowadzenie bloku zabaw dla dzieci. Barwny, udekorowany plac przy kościele i sympatyczne przebrania wolontariuszy dodawały kolorytu rywalizacji.

Tym razem obok bloku zabaw dla najmłodszych, odbyły się konkurencje dla dzieci z klas IV-VI. Wspaniała zabawa przy balonach z wodą, wyścigach w workach, jedzeniu pączków bez oblizywania, piciu mleka przez słomkę na czas lub przeczołgiwaniu się przez barwny tunel, wywoływały głośny śmiech i zachęcały do wspólnej rywalizacji. Przestawało liczyć się miejsce na „podium”, ważny był radośnie spędzony czas. Nie zabrakło także tańców integracyjnych animowanych przez młodzież, w które włączały się dzieci, a nawet dorośli. Niezawodny Salos zapewnił nagrody, słodki poczęstunek i napoje.

Zabawy były bardzo radosne dla wszystkich, również animatorów i wolontariuszy, którzy wymęczeni upałem i śmiechem planują już przyszłoroczne konkurencje. Z przyjemnością zorganizujemy je podczas XXIII Dni Młodości.


Udostepnij