Przejdź do treści

Wiadomości

"Don Bosco Day" na Expo 2015

  • 13 lipca 2015 r.

W niedzielę, 12 lipca, odbył się “Don Bosco Day” na tegorocznej światowej wystawie Expo w Mediolanie. Był to dzień poświęcony Rodzinie Salezjańskiej z okazji Jubileuszu Dwusetlecia urodzin Księdza Bosko.

W tym dniu, w którym otwarto Dom Księdza Bosko, miały miejsce różne wydarzenia, wszystkie odznaczające się radością charakteryzującą pracę Rodziny Salezjańskiej, jaką ta podejmuje na rzecz dzieci i młodzieży całego świata.

To spotkanie rozpoczęło się w rytm pieśni salezjańskiej “Giù da’ Colli” ("Witaj, Ojcze" - wersja polska), którą wykonała orkiestra młodzieżowa z Poiares z Portugalii. Miłość i radość, jako salezjański element w wymiarze całego Expo 2015, podkreślił także komisarz generalny Expo 2015.

Następnie Luciano Moia, redaktor naczelny dziennika “Avvenire”, przeprowadził wywiad z Przełożonym Generalnym salezjanów – ks. Ángelem Fernándezem Artime, Przełożoną Generalną Córek Maryi Wspomożycielki (CMW) oraz światową koordynatorką Salezjanów Współpracowników – Noemi Bertola. Ks. Artime zaznaczył, że dla salezjanów i Rodziny Salezjańskiej “wychowywać oznacza sprawić, by z młodego człowieka wypłynęła dobroć”. Matka Reungoat podkreśliła, że w społeczeństwie jest jeszcze wiele do zrobienia, by została doceniona rola kobiet, i że konieczne jest zrozumienie tego, iż “wychowanie młodych kobiet i dziewcząt oznacza wychowanie narodu”. I na koniec, Noemi Bertola mówiła o znaczeniu rodziny dla ludzi młodych, stwierdzając, że “salezjanie współpracownicy stanowią dla młodzieży odniesienie do rodziny”.

Na zakończenie spotkania, zanim wszyscy udali się w kierunku Domu Księdza Bosko, Przełożony Generalny podziękował ekipie, która była odpowiedzialna za realizację tego projektu Rodziny Salezjańskiej, a zwłaszcza panu Ercole Lucchiniemu, byłemu wychowankowi i odpowiedzialnemu za projekt Domu Księdza Bosko, oraz siostrze Giuseppinie Barbanti CMW i ks. Claudio Belfiore SDB.

Pełna galeria ze zdjęciami przybliżająca to wydarzenie dostępna jest na ANSFlickr.

Źródło

Udostepnij