Przejdź do treści

Wiadomości

Tolkmicko: Nowy rok szkolny 2015/2016 rozpoczęty

  • 2 września 2015 r.

Tradycyjnie już 1 września o godz. 9:00 Mszą św. w Kościele Św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku rozpoczęto nowy rok szkolny i katechetyczny dla uczniów Szkoły Podstawowej im. Mikołaja Kopernika oraz Gimnazjum im. Jana Pawła II w Tolkmicku.

Świątynia szczelnie wypełniła się dziećmi z Tolkmicka i Kadyn oraz młodzieżą z Tolkmicka, Kadyn, Pogrodzia i Łęcza i innych miejscowości naszej gminy. Towarzyszyli im bardzo często rodzice. Nie zabrakło dyrektorów, nauczycieli, wychowawców oraz katechetów z wymienionych szkół.

Wszystkich bardzo serdecznie powitał ks. Proboszcz Józef Grochowski, który od miesiąca pełni u nas ten odpowiedzialny urząd.

Mszę Świętą koncelebrowaną sprawowali: ks. Dariusz Machniak – katecheta w Gimnazjum oraz o. Ewaryst - Proboszcz z pobliskiej parafii w Kadynach, z której dzieci uczęszczają do obu szkół. Słowo Boże, jak zwykle bardzo obrazowe, z rekwizytami, wygłosił ks. Darek.

Po Mszy Św. jeszcze raz głos zabrał ks. Proboszcz, życząc uczniom wielu szóstek na świadectwach, a rodzicom, nauczycielom i wychowawcom łask Bożych w sprawowaniu trudnej i odpowiedzialnej pracy, jaką jest opieka i nauczanie młodego pokolenia.

Po Mszy Św. wszyscy udali się do swoich szkół na ciąg dalszy dzisiejszych uroczystości.

Autor

Daniela Bukowska


Udostepnij