Przejdź do treści

Wiadomości

Prezentacja Wiązanki na rok 2016

  • 30 listopada 2015 r.
Plakat Wiązanki 2016
Plakat Wiązanki 2016

Dla Rodziny Salezjańskiej rok 2016 jest rokiem wspólnej drogi wsłuchiwania się w głos Ducha Świętego. Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime oficjalnie przedstawił Wiązankę na ten rok w Domu Generalnym Córek Maryi Wspomożycielki, przybywając tam w towarzystwie ks. Filiberto Gonzáleza, radcy ds. komunikacji społecznej, i ks. Américo Chaquisse, radcy regionu Afyka-Madagaskar.

W sposób uroczysty, a zarazem prosty, w klimacie rodzinnym ks. Ángel Fernández Artime spotkał się w audytorium Domu Generalnego z Matką Yvonne Reungoat, sporą grupą sióstr CMW i niektórymi członkami Rodziny Salezjańskiej, przedstawiając im pokrótce temat i treść Wiązanki na rok 2016: “Z Jezusem przeżywamy razem przygodę w Duchu Świętym”.

Ks. Á.F. Artime, zastanawiając się nad przesłaniem zawartym w jego drugiej Wiązance jako Przełożonego Generalnego, umieścił w centrum różne aspekty: przede wszystkim działanie Ducha Świętego, który działa w wolności i puka do drzwi każdej istoty ludzkiej; następnie – doświadczenie drogi, szlaku, którzy wszyscy mają do przemierzenia w swoim życiu, i wreszcie – sens tej przygody, ponieważ często na tej drodze – zarówno na poziomie wewnętrznym, jak i duchowym – “nie ma pewników”, bo idziemy do przodu poruszani świadomością, że Duch nas zaskoczy i wyprowadzi poza nasze oczekiwania”.

Po krótkim czasie, przeznaczonym na wysłuchanie spostrzeżeń oraz pytania i odpowiedzi, jakich udzielił ks. Á.F. Artime, to spotkanie wieczorne zakończyło się przemówieniem Matki Reungoat i salezjańską biesiadą.

Pełny tekst Wiązanki (w języku włoskim, hiszpańskim i francuskim) jest dostępny na stronie sdb.org.
Tutaj można ściągnąć plakat Wiązanki w wysokiej rozdzielczości (do druku) - ok. 60Mb

Poniżej można obejrzeć (w języku polskim) komentarz wideo, zrealizowany przez Salezjańską Agencję Informacyjną (ANS) z polecenia Dykasterii ds. komunikacji społecznej.

Źródło

Udostepnij