Przejdź do treści

Wiadomości

Tolkmicko: Konkurs na najpiękniejszą palmę rozstrzygnięty

  • 21 marca 2016 r.
(fot. www.salezjanie-tolkmicko.pl)
(fot. www.salezjanie-tolkmicko.pl)

W Środę Popielcową Parafia św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku ogłosiła Konkurs „Na najpiękniejszą palmę wielkanocną - 2016”. Współorganizatorami zostali: Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” oraz Oratorium Św. Jana Bosko w Tolkmicku.

Konkursowi nadaliśmy rangę „Regionalnego” i zaprosiliśmy do udziału wszystkich chętnych – zgodnie z przedstawionym Regulaminem.

Wpłynęło 29 prac konkursowych, przy wykonaniu których pracowało ok. 400 osób w różnym wieku. Palmy są śliczne. Wszystkie spełniają warunki Regulaminu. Jury miało ogromny problem z ich oceną, dlatego jest wiele miejsc równorzędnych.

Pierwszy konkurs dla Szkoły Podstawowej, Gimnazjum i Przedszkola w Tolkmicku ogłoszony był w 2008 roku. Z roku na rok palmy były ładniejsze, dlatego w 2012 roku poszerzyliśmy go na teren miasta i gminy Tolkmicko. Włączyły się szkoły i Stowarzyszenia. Każdego roku było ich więcej, palmy były coraz piękniejsze. Organizatorem był ks. Sławomir Szczodrowski. Sponsorem nagród była Parafia. W ubiegłym roku /2015/ do współorganizacji konkursu włączyło się Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu. Mimo, że konkurs miał charakter gminny, zgłoszono nam palmy spoza gminy, które oczywiście przyjęliśmy. Obecny ks. Proboszcz Józef Grochowski, z ogromną radością zaakceptował ten konkurs. Powstał pomysł, żeby zaistniał on jako “Regionalny”. Plon tego konkursu wszyscy widzimy.

Dziękujemy wszystkim, którzy wzięli udział w tym konkursie. Zgodnie z oczekiwaniami, wykroczył on poza granice naszej Gminy dlatego zapowiadamy kontynuację.
Dziękujemy współorganizatorom, szczególnie Centrum Spotkań Europejskich „Światowid” w Elblągu” za współpracę i ufundowanie kilku nagród. Pozostałe upominki ufundowała Parafia.
Szczegóły na naszej stronie parafialnej. Zapraszamy za rok.

Autor

Daniela Bukowska


Udostepnij