Przejdź do treści

Wiadomości

Apel Przełożonego Generalnego dotyczący pokoju i ks. Uzhunnalila

  • 22 marca 2016 r.
(fot. ANS)
(fot. ANS)

Apel o modlitwę w Wielki Czwartek w intencji pokoju i ks. Toma Uzhunnalila, salezjanina, który został porwany w Jemenie. O to prosi całą Rodzinę Salezjańską Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime w wideo, które jest dostępne od dnia dzisiejszego w sieciach społecznościowych.

Wielki Czwartek jest dniem szczególnym w roku liturgicznym. W Wielki Czwartek Jezus ustanowił Eucharystię i kapłaństwo, zaczęło się Jego męczeństwo, podporządkował się całkowicie woli Ojca. Od zawsze ten dzień w Kościele był dniem szczególnego czuwania i intensywnej modlitwy.

Stąd też, spoglądając na ogrom cierpienia w wielu częściach świata “tak wielu osób różnych religii i wyznań, które doświadczają prawdziwego męczeństwa”, ks. Á.F. Artime zachęca wszystkich “do intensywnego przeżycia tego czasu na modlitwie w wieczór Wielkiego Czwartku, kiedy będziemy towarzyszyć Jezusowi w bólu i samotności Getsemani”.

“Żywię głęboką nadzieję, że cała nasza Rodzina Salezjańska na świecie i nasi młodzi zjednoczą się w różnych miejscach i o różnej godzinie w tej jedynej modlitwie: o pokój” – mówi w tym wideo-przesłaniu.

Przełożony Generalny zapewnia także w imieniu całego Zgromadzenia rodzinę ks. Uzhunnalila “o naszej bliskościIl i naszej solidarności”. Stwierdzając, że z wielką uwagą i ze smutkiem śledzi jego losy, prosi Pana “o głębokie ukojenie w przeżywaniu tego trudnego momentu, pokładając ufność w Panu Jezusie”.

Wideoprzesłanie Przełożonego Generalnego jest dostępne w ponad 20 językach na kanale ANSChannel YouTube.

Źródło

Udostepnij