Przejdź do treści

Wiadomości

Kapituła inspektorialna inspektorii warszawskiej

  • 1 kwietnia 2016 r.

Kapituła inspektorialna to kilka dni, w czasie których salezjanie szczególnie współpracują z Duchem Świętym. Rozeznają, w jaki sposób jeszcze gorliwiej służyć młodzieży oraz być znakami i nosicielami miłości Bożej do młodego człowieka.

W dniach 29 marca – 1 kwietnia 2016 roku w Lutomiersku koło Łodzi odbyła się Kapituła Inspektorii Warszawskiej pw. św. Stanisława Kostki. Po raz kolejny salezjanie zastanawiali się nad tym, jak lepiej służyć młodym ludziom w charyzmacie salezjańskim.

Ksiądz Inspektor Andrzej Wujek, przełożony wyższy, przypomniał na początku zebranym, że nawrócenie jest początkiem dobrej zmiany i warunkiem koniecznym do rozeznawania woli Bożej.

W kapitule wzięło udział 64 współbraci. Temat Kapituły brzmiał: "Świadkowie ewangelicznego radykalizmu". Kapitule przewodniczył ks. Przemysław Solarski, wikariusz inspektora. W pierwszym dniu spotkania obecny był również ks. Tadeusz Rozmus, radca generalny Regionu Europa Środkowa - Północna.

Salezjanie wypracowali konkretne linie działania na przyszłość. Chcą jeszcze gorliwiej służyć młodym ludziom w charyzmacie salezjańskim. Podjęte decyzję pomogą w jeszcze bardziej gorliwym rozeznawaniu woli Bożej.

Salezjanie Księdza Bosko pracują w 134 krajach na całym świecie. Prowadzą szkoły, domy wychowawcze dla trudnej młodzieży, pracują w parafiach. Wyjeżdżają na misje, aby zgodnie z zasadami systemu prewencyjnego Księdza Bosko wychowywać dzieci i młodzież.

Autor

ks. Maciej Makuła SDB


Udostepnij