Przejdź do treści

Wiadomości

Święto Młodych w Tolkmicku

  • 21 czerwca 2016 r.

W tolkmickiej Parafii św. Jakuba Apostoła w niedzielę 19 czerwca została odprawiona Msza Św. pod przewodnictwem biskupa Jana Styrny, podczas której modlono się o dobre przeżycie Światowych Dni Młodzieży w Krakowie.

Na Mszy obecni byli także Ksiądz Inspektor Andrzej Wujek oraz księża z okolicznych parafii. Do tolkmickiej młodzieży dołączyli młodzi z innych miejscowości, m. in. Kadyn, Pogrodzia, Łęcza, Suchacza oraz Elbląga. Dzięki TVP Polonia wydarzenie to obiegło nie tylko całą Polskę, lecz także dotarło do naszych rodaków żyjących na co dzień za granicą.

Po Mszy Św. wszyscy udaliśmy się na plac przed Domem Kultury, gdzie miał miejsce rodzinny festyn. Tam czekało na nas wiele niespodzianek przeplatanych występami artystycznymi. Na scenie zaprezentowały się grupy taneczne różnego wieku, przedszkole miejskie w Tolkmicku oraz indywidualni uczestnicy. Plac wypełniony był dziećmi i młodzieżą, którzy zajadając się hot-dogami i watą cukrową, nie mogli ustać w miejscu i korzystali z każdej dostępnej atrakcji – największą furorę zrobiły wśród najmłodszych kule-bańki do chodzenia po wodzie.

Cały dzień upłynął nam radośnie i bardzo aktywnie. Pogoda dopisywała i wszyscy byli zadowoleni. Po takim przygotowaniu pozostało nam tylko oczekiwać w napięciu na rozpoczęcie ŚDM i przyjazd Papieża Franciszka. Wtedy będziemy towarzyszyć Jemu i młodzieży z całego świata w modlitwie, wspominając z uśmiechem na buzi dzień naszych własnych obchodów w Tolkmicku.

Impreza została dofinansowana przez Starosto Powiatowe w Elblągu, które zafundowało nagrody w konkursach oraz Caritas Diecezji Elbląskiej. Dziękujemy wszystkim organizatorom.

Autor

Jakub Sępka


Udostepnij