Przejdź do treści

Wiadomości

Prezentacja Wiązanki na rok 2017

  • 29 grudnia 2016 r.

W roku 2017 Rodzina Salezjańska jest zaproszona do wspólnego przemierzenia drogi, której będzie towarzyszyć motto “Jesteśmy Rodziną”. Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime oficjalnie zaprezentował Wiązankę na przyszły rok w Domu Generalnym Córek Maryi Wspomożycielki. Towarzyszyli mu: ks. Filiberto González, radca ds. komunikacji społecznej, a także inni salezjanie, współbracia z Domu Generalnego salezjanów.

Ks. Ángel Fernández Artime spotkał się w audytorium Domu Generalnego z matką Yvonne Reungoat, sporą grupą sióstr CMW i przedstawicielami Rodziny Salezjańskiej. W obecności osób tam się znajdujących następca Księdza Bosko przedstawił temat i strukturę Wiązanki na rok 2017, której tematem jest: “Jesteśmy rodziną. Każdy dom szkołą życia i miłości”.

W swojej trzeciej Wiązance Przełożony Generalny uwypuklił niektóre z istotnych aspektów: Rodzina Salezjańska jest żyznym terenem, ale tylko wtedy, gdy ma miejsce przyjęcie, poszanowanie i entuzjazm, które pozwalają przezwyciężyć trudności. Obejmuje ona osoby różniące się pod względem wieku oraz zwyczajów i tradycji, jakie charakteryzują zwłaszcza odległe kraje. Ból, niepełnosprawność, różne kultury... Rodzina stanowi różnorodność, która staje się jednością. Jest poszukiwaniem ubogacenia pośród wielu różnic; jest odkryciem siebie jako osób bardziej pełnych i szczęśliwych, którzy przemierzają wspólną drogę”.

Po wysłuchaniu odczuć obecnych tam osób oraz udzieleniu odpowiedzi na zadane pytania ze strony ks. Á.F. Artime ta wieczorna prezentacja zakończyła się przemówieniem Matki Reungoat i braterskim spotkaniem, które przebiegło w klimacie salezjańskiej radości.

Pełny tekst komentarza do Wiązanki (w językach włoskim, hiszpańskim i francuskim) jest dostępny na stronie sdb.org. Wideokomentarz, który w tym roku został zrealizowany przez Salezjańską Agencję Informacyjną z polecenia Dykasterii ds. komunikacji społecznej jest od dnia dzisiejszego dostępny w różnych językach (5 z dubbingiem).

Źródło

www.infoans.org

Zdjęcia


Udostepnij