Przejdź do treści

Wiadomości

Nowenna do Maryi Wspomożycielki w intencji ks. Thomasa Uzhunnalila

  • 14 stycznia 2017 r.
(fot. ANS)
(fot. ANS)

Minęło już 10 miesięcy od czasu, kiedy ks. Thomas Uzhunnalil, salezjanin, został porwany w Jemenie. Zgromadzenie i Rodzina Salezjańska, od samego początku zachęcając do nieustannej modlitwy o jego uwolnienie, proszą teraz o przedstawienie tej szczególnej intencji w Nowennie do Maryi Wspomożycielki w dniach 15-23 stycznia 2017 roku i w dniu Jej wspomnienia – 24 stycznia 2017, ufając we wstawiennictwo Matki Zbawiciela.

Ta inicjatywa, jaką zaproponowało Stowarzyszenie Maryi Wspomożycielki (ADMA Primaria) z Turynu od razu spotkało się z pełnym poparciem Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime, który zachęca wszystkich salezjanów i członków Rodziny Salezjańskiej do włączenia się w nią i uczestnictwa z wiąrą i pobożnością.

“Jako Stowarzyszenie czujemy się szczególnie odpowiedzialni za modlitwę w intencji kapłanów, dlatego też pragniemy prosić o wstawiennictwo Maryję Niepokalaną Wspomożycielką w rychłym uwolnieniu ks. Toma” – oświadczyli pan Tullio Lucca i ks. Pierluigi Cameroni, odpowiednio prezes i animator duchowy ADMA.

Kiedy Księdza Bosko proszono o jakąś łaskę, ten zwykł odpowiadać: “Jeśli chcecie otrzymać łaski od Świętej Dziewicy, odprawcie nowennę” (MB IX, 289). Ta nowenna, według świętego, powinna być odprawiona możliwie “w kościele z wielką wiarą” i zawsze łączyć się z Eucharystią.

By nowenna była skuteczna, muszą być spełnione następujące warunki:

  • nie należy pokładać nadziei w cnotach ludzi, ale w wierze w Boga;

  • prośba musi skierowana do Jezusa ukrytego w Najświętszym Sakramencie, źródła łaski, dobroci i błogosławieństwa, i znaleźć oparcie w potędze Maryi, którą w tej świątyni Bóg chce wynieść ponad ziemię;

  • w każdym przypadku należy przyjąć postawę “fiat voluntas tua” i uwzględnić, czy jej spełnienie jest dobre dla duszy tego, który o to się modli.

Układ nowenny przewiduje odmawianie w kolejnych dziewięciu dniach:

  • 3 Ojcze nasz, Zdrowaś Maryjo, Chwała Ojcu z wezwaniem: “Niechaj będzie pochwalony Przenajświętszy Sakrament, teraz i zawsze, i na wieki wieków. Amen”.

  • 3 Witaj Królowo z wezwaniem: “Maryjo, Wspomożenie Wiernych, módl się za nami”.

Warunki, jakie trzeba spełnić:

  • przystąpić do spowiedzi i przyjąć Komunię świętą;

  • włączyć się własnym działaniem lub ofiarą w jakieś dzieło apostolskie;

  • ożywić w sobie wiarę w Jezusa Eucharystycznego i nabożeństwo do Maryi Wspomożycielki.

Źródło

Udostepnij