Przejdź do treści

Wiadomości

50 lat Salezjanów w Tolkmicku

  • 30 stycznia 2017 r.
(fot. elblag.gosc.pl)
(fot. elblag.gosc.pl)

W niedzielę 29 stycznia na Mszy św. o godz. 11:00 Tolkmicko obchodziło Jubileusz 50-lecia pracy Salezjanów w Parafii pw. św. Jakuba Apostoła.

Mszy Św. koncelebrowanej przewodniczył Ksiądz Andrzej Wujek - przełożony inspektorii warszawskiej. On też wygłosił słowo Boże, umieszczając ten Jubileusz na tle życia, działalności i świętości Założyciela Zgromadzenia Salezjańskiego - św. Jana Bosko.

Święty Ksiądz z Turynu jest wzorem dla wszystkich Salezjanów i Sióstr Salezjanek, pracujących w 132 krajach na świecie.

Oprawę liturgiczna Mszy św. zapewnił nasz Pan Organista oraz Chór „Redemptoris” z Elbląga, pod kierownictwem Pana Leszka Goska.

W podziękowaniu za 50 lat pracy Salezjanów w Tolkmicku, przedstawiciele Rady Parafialnej, na ręce Księdza Inspektora i Księdza Proboszcza złożyli ogromny kosz, składający się z 50 róż. Wydany też został Jubileuszowy Informator Parafialny, zawierający zdjęcia Księży, pracujących w naszej parafii w minionym 50-leciu.

Po Mszy Św. Chór zaprezentował piękny Koncert kolęd znanych i tych nieznanych.

Jako parafianie i mieszkańcy Tolkmicka cieszmy się, że przez 50 lat wśród nas i dla nas pracują Salezjanie, że starają się być godnymi naśladowcami św. Jana Bosko, że zawsze starają się służyć nam w sprawowaniu sakramentów oraz udzielając rad, porad i pomocy. Są blisko nas na dobre i na złe. Cieszymy się również, że tak wiele dobrego czynią dla naszych dzieci i młodzieży.

Autor

Daniela Bukowska

Źródło

www.salezjanie-tolkmicko.pl

Zdjęcia


Udostepnij