Przejdź do treści

Wiadomości

Dom Generalny: Nowa mapa salezjanów na świecie 2017

  • 27 lutego 2017 r.
(fot. ANS)
(fot. ANS)

W wielu wspólnotach, szkołach i salezjańskich parafiach ludzie młodzi i osoby świeckie, którzy współpracują z nami w posłannictwie, nie są w pełni świadomi tego, iż naprawdę stanowią część “wspólnoty światowej” (Konstytucje SDB, art. 59). Jednym z najbardziej widocznych znaków tej salezjańskiej komunii globalnej jest zwyczajna mapa, która obejmuje wszystkie okręgi salezjańskie, znajdujące się w 132 krajach.

Po dwóch latach zachodzi znowu możliwość wydrukowania uaktualnionej wersji tejże mapy, z uwzględnieniem ostatnich danych statystycznych dotyczących każdej Inspektorii, Wizytatorii, Okręgu Specjalnego i Delegatury.

„Ta cenna praca jest realizowana od 2012 r. przez salezjanina koadiutora Hilario Seo (KOR), któremu dziękujemy za tę posługę na rzecz Zgromadzenia!” – stwierdził ks. Filiberto González, radca generalny ds. komunikacji społecznej. „To podziękowanie jest kierowane również pod adresem tych wszystkich salezjanów, którzy dostarczają te dokładne dane do centralnych biur ks. Stefano Vanoliego i ks. Francesco Maraccaniego. Słowa podziękowania za współpracę wędrują także do ks. Václava Klementa, radcy regionu Azja Wschodnia-Oceania”.

Mapa salezjanów na świecie jest dostępna w sieci w trzech formatach: (128x91 cm, 256x182 cm, 350x248 cm) i w dwóch różnych wersjach: Euro-centrycznej i Pacyfiko-centrycznej.

Pobierz mapy w formacie PDF do wydruku.

Źródło

Udostepnij