Przejdź do treści

Wiadomości

24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie już za nami

  • 5 maja 2017 r.
24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie (fot. Anna Czajkowska / pilasalezjanie.eparafia.pl)
24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie (fot. Anna Czajkowska / pilasalezjanie.eparafia.pl)

W zmiennej aurze, w oddalonych od siebie miejscach na terenie Dębna, ale w jednej wspólnocie - ministranci i salezjanie przeżywali czas spotkania, modlitwy i rywalizacji sportowej. Tak przebiegło 24. Ministranckie Święto Dominika Savio w Dębnie, które odbyło się w dniach 28-30 kwietnia.

W piątek, 28 kwietnia, odbyło się uroczyste rozpoczęcie święta. Podczas wspólnej Eucharystii mogliśmy wysłuchać kazania i świadectw sportowców, które przybliżył nam ks. Edward Pleń sdb, krajowy duszpasterz sportowców.

Sobota była dniem rywalizacji lekkoatletycznej. Od rana ministranci stawali ze sobą w szranki w biegach, skoku w dal, przeciąganiu liny, pchnięciu kulą, i wielu innych konkurencjach. Po obiedzie miał miejsce bieg o Puchar św. Dominika Savio. Pomimo przejmującego, jak na tę porę roku zimna, zarówno sportowcy, jak i publiczność nie pozwolili, aby atmosfera na stadionie się ochłodziła.

Po południu do Dębna zjechali się przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej aby przeżywać razem z ministrantami święto naszej inspektorii pilskiej. Wieczorem, na specjalnie ustawionej scenie, miało miejsce wręczenie nagród i program artystyczny. Wystąpiło kilka grup tanecznych i gwiazda wieczoru - Ireneusz Krosny.

Niedziela przywitała nas pięknym słońcem. Dzień otworzyła poranna Eucharystia ze wspólnotą parafialną. Kazanie z modlitwą o powołania wygłosił ks. Maciej Sarbinowski sdb. Po Mszy św. nadszedł czas na najbardziej oczekiwaną rywalizację - piłkę nożną. Zawody odbywały się na trzech obiektach sportowych na terenie całego Dębna. Emocje towarzyszyły nie tylko piłkarzom. Trenerzy i opiekunowie w okolicy obiadu często mieli zdarte od dopingu gardła. O godzinie 15.30 został rozegrany mecz Salezjanie kontra ministranci. Walka była bardzo wyrównana, ale w rzutach karnych zwyciężyła reprezentacja ministrantów.

Po meczu odbyło się rozdanie nagród za piłkę nożną i klasyfikację drużynową i zakończenie Święta.

Autor

x. D.Ś. (Salezjańska Grupa Medialna)

Zdjęcia


Udostepnij