Przejdź do treści

Wiadomości

150. rocznica Bazyliki Maryi Wspomożycielki: świeca od każdej inspektorii przed obrazem Wspomożycielki

  • 19 grudnia 2017 r.
150. rocznica Bazyliki Maryi Wspomożycielki: świeca od każdej inspektorii przed obrazem Wspomożycielki
150. rocznica Bazyliki Maryi Wspomożycielki: świeca od każdej inspektorii przed obrazem Wspomożycielki

Aby w jak najlepszy sposób uczcić 150. rocznicę konsekracji Bazyliki Maryi Wspomożycielki w Turynie (9 czerwca 2018), Okręg Piemontu i Valle d’Aosta (ICP) wyszedł z inicjatywą jedności, braterstwa i solidarności duchowej na poziomie Zgromadzenia: jeden dzień modlitwy w intencji każdej inspektorii. Dlatego też prosi się poszczególne inspektorie o dostarczenie na Valdocco świecy, która zostanie zapalona przed obrazem Wspomożycielki. Poniżej publikujemy treść listu w tym względzie ks. Guido Errico, dyrektora domu pw. Matki Maryi Wspomożycielki:

Drodzy Księża Inspektorzy, pozdrawiamy was z Valdocco, gdzie zaczęliśmy obchody 150. rocznicy konsekracji Bazyliki Maryi Wspomożycielki (9 czerwca 1868/2018).

Tutaj wszyscy współbracia czują się jak u siebie i wszyscy członkowie Rodziny Salezjańskiej czują się częścią historii świętości wychowawczej, którą zapoczątkował Ksiądz Bosko.

Tutaj ludzie młodzi wszelkiego pochodzenia, którzy przybywają, aby odwiedzić naszego Ojca, są stale przez niego zachęcani do szukania schronienia pod płaszczem Wspomożycielki.

Pragniemy, aby także wasza Inspektoria wzięła udział w tym akcie wdzięczności wobec Wspomożycielki, biorąc udział w modlitwie, która odbędzie się w naszej Bazylice.

Każdego dnia będziemy się modlić w intencji jednej z inspektorii naszego Zgromadzenia, polecając jej potrzeby i problemy, a także – w intencji Rodziny Salezjańskiej znajdującej się na jej terenie.

Dlatego też prosimy was o zaznaczenie waszej obecności w Bazylice w postaci przekazanej przez was świecy, która zostanie zapalona przed obrazem Wspomożycielki. Kiedy wasza świeca dotrze do Turynu, wskażemy wam dzień, w którym będziemy się modlić za waszą inspektorię. Rektor Bazyliki jest gotów udzielić wszelkich dalszych informacji (m.ausiliatrice@tiscali.it).

Przełożony Generalny, poinformowany o tej inicjatywie, ma nadzieję, że ten nowy łańcuch modlitwy, który połączy nasze Zgromadzenie, poczynając od Valdocco, pomoże całej Rodzinie Salezjańskiej wnieść swój specyficzny wkład w przygotowanie do najbliższego Synodu Biskupów poświęconego młodzieży, wierze i rozeznaniu powołania. 

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij