Przejdź do treści

Wiadomości

Oficjalna prezentacja Wiązanki na rok 2018 w domu Córek Maryi Wspomożycielki

  • 29 grudnia 2017 r.
Oficjalna prezentacja Wiązanki Przełożonego Generalnego
Oficjalna prezentacja Wiązanki Przełożonego Generalnego

27 grudnia w Domu Generalnym Córek Maryi Wspomożycielki (CMW), w podniosłym nastroju Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime oficjalnie zaprezentował Wiązankę na rok 2018 pt. „Pielęgnujemy sztukę słuchania i towarzyszenia”, której temat nawiązuje do biblijnego zwrotu: „Panie, daj mi tej wody” (J 4,15). Spotkanie rozpoczęło się prezentacją filmiku wideo, który stanowi streszczenie Wiązanki.

Córki Maryi Wspomożycielki powitały najpierw Przełożonego Generalnego, a następnie z uwagą wysłuchały słów Następcy Księdza Bosko. Ze swojej strony, ks. Á.F. Artime podziękował za obecność matce Yvonne Reungoat, Przełożonej Generalnej CMW, i licznym przedstawicielom Rodziny Salezjańskiej. W spotkaniu uczestniczyli również: ks. Filiberto González, radca generalny ds. komunikacji społecznej, a także członkowie ekipy jego dykasterii.

„Dla nas, salezjanów, naglącym, koniecznym i fundamentalnym zadaniem jest słuchanie i towarzyszenie naszym chłopcom i dziewczętom” – stwierdził Przełożony Generalny, który następnie zapytał: „Na co czekamy? Dlaczego nie zdecydujemy się na towarzyszenie naszej młodzieży? Dlaczego nie zajmiemy się tym, co jest ważne w życiu młodzieży? Co powstrzymuje nas, wychowawców, w wypełnieniu tego fundamentalnego zadania? Dlaczego mamy zajmować się i tracić czas na inne rzeczy, skoro dla nas stanowi to prawdziwy priorytet wychowawczy i ewangelizacyjny?”.  

Po prezentacji matka Reungoat podziękowała Przełożonemu Generalnemu za dar w postaci Wiązanki, zachęcając córki Maryi Wspomożycielki do życia i realizowania tego zasadniczego programu charyzmatu Księdza Bosko i Marii Mazzarello.

W tej prezentacji Wiązanki, która ukierunkowuje proces wychowawczy i ewangelizacyjny w całym 2018 roku, wzięli także udział liczni przedstawiciele Rodziny Salezjańskiej: salezjanie, salezjanie współpracownicy, członkowie Stowarzyszenia Maryi Wspomożycielki (ADMA), byli wychowankowie salezjańscy i byłe wychowanki salezjańskie, salezjanki oblatki Najświętszych Serc Jezusa i Maryi, ochotniczki Księdza Bosko, nie licząc sporej grupy córek Maryi Wspomożycielki. Wszyscy oni wypełnili wielką aulę Domu Generalnego.

Towarzyszenie, jak powiedział z naciskiem Przełożony Generalny, jest głównym przedsięwzięciem, którego zadaniem jest „dialog”, a celem – „pomoc w nawiązaniu relacji między daną osobą i Panem. Jeśli nasze towarzyszenie nie prowadzi do Jezusa Chrystusa, nie towarzyszymy naszej młodzieży”.


Udostepnij