Przejdź do treści

Wiadomości

Piłkarskie emocje w Strzelcach Opolskich z udziałem salezjanów

  • 31 stycznia 2018 r.
Piłkarskie emocje w Strzelcach Opolskich z udziałem salezjanów
Piłkarskie emocje w Strzelcach Opolskich z udziałem salezjanów

Rodzinne Kibicowanie Fair Play albo inaczej Turniej Piłkarski o Puchar księdza prałata Zygmunta Lubienieckiego to impreza, która odbyła się 26 stycznia w Strzelcach Opolskich już po raz szósty. Salezjanie z Łosiówki skorzystali z zaproszenia na to wydarzenie, aby wziąć udział w turnieju futsalowym oraz promować pismo „Don Bosco” wśród licznie zgromadzonej publiczności. Klerycy Kamil Urawski i Dawid Wilkos oraz ks. Krzysztof Cepil stanowili tylko część reprezentacji Archidiecezji Krakowskiej rywalizującej na parkiecie strzeleckiej Hali Sportowej w „grupie księżowskiej” m.in. z drużynami księży i kleryków z Archidiecezji Częstochowskiej i Diecezji Opolskiej. Zespół Krakowian uzupełnili: ks. Marcin Prodaczuk (wzmocnienie z Diecezji Siedleckiej) oraz salwatorianie: ks. Przemysław Antoniuk, br. Jarosław Grzesik i ks. Wojciech Woźniak.

Rywalizację piłkarską wygrali lokalni strażacy, którzy w finale pokonali miejscowych policjantów. Krakowska drużyna zremisowała z Częstochowianami (2:2), wygrała z Opolanami (3:1), przegrała z półfinale z policjantami (1:4) i w meczu o trzecie miejsce ponownie zremisowała z Częstochowianami (2:2), ale była lepsza w rzutach karnych (2:1) i tym samym zajęła najniższy stopień podium. Nie mniejszym sukcesem była korona króla strzelców turnieju dla kl. Dawida Wilkosa, który strzelił sześć bramek w czterech meczach. Trzecie miejsce zostało oczywiście uhonorowane okolicznościowym pucharem, a wyróżniający się zawodnicy – w tym kl. Dawid i ks. Przemek (bramkarz) w nagrodę zagrali w meczu gwiazd.

W przerwach między meczami było mnóstwo konkursów dla publiczności, w których nagrodą był np. pobyt w sanatorium, weekend w ośrodku wypoczynkowym, meble, spływ kajakowy, a nawet kurs prawa jazdy. Jedna z takich przerw wykorzystana została też do promocji miesięcznika „Don Bosco”. Dzięki krótkiej reklamie wszystkie przywiezione z Krakowa egzemplarze pisma dla rodziców, wychowawców i nauczycieli (ogółem trzy ostatnie numery) rozeszły się jak ciepłe bułeczki. Oprócz tego nie brakowało atrakcji dla dzieci: malowania twarzy, baloników i różnych zabaw.

Należy wspomnieć, że cały turniej był wsparty przez Fundację Ludzki Gest, która powstała z inicjatywy Jakuba Błaszczykowskiego, piłkarza reprezentacji Polski. Głównym celem fundacji jest wspieranie chorych i zdolnych osób do 21. roku życia. Tym razem była okazja do finansowego wsparcia walczącej z chorobą 18-letniej Darii z Kietrza. Dlatego też przy okazji zbierania datków do puszek, darczyńcy mogli wylosować cenne nagrody – m. in. piłki, koszulki i kalendarze podpisane przez gwiazdę polskiej kadry.

Autor

ks. Krzysztof Cepil SDB

Źródło

Udostepnij