Przejdź do treści

Wiadomości

Zakończenie obchodów 50-lecia obecności salezjanów w Tolkmicku

  • 5 lutego 2018 r.
Zakończenie obchodów 50-lecia obecności salezjanów w Tolkmicku 1
Zakończenie obchodów 50-lecia obecności salezjanów w Tolkmicku 1

W niedzielę, 4 lutego, parafia pw. św. Jakuba Apostoła w Tolkmicku zakończyła świętowanie 50-lecia pracy salezjanów w tej miejscowości. Z tej okazji gościem honorowym parafii był delegat inspektorii warszawskiej ks. Stanisław Hajkowski, który pracował w Tolkmicku w latach 1982-1983. Na Mszach św. niedzielnych wygłosił homilię. Liturgię o godz. 9:00 uświetnił Chór parafialny pod kierownictwem ks. Piotra Boryczki.

O godz. 15:00 odbył się Koncert kolęd i pastorałek w wykonaniu pani Magdaleny Kupińskiej - wokalistki jazzowej o charakterystycznym i rozpoznawalnym głosie, absolwentki Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Jazzu i Muzyki Estradowej, oraz pana Roberta Fursa - akordeonisty, pianisty, animator kultury muzycznej w Elblągu, założyciela zespołów: C'est la vie, De Javu, Acoustic Klezmers, absolwenta Akademii Muzycznej w Bydgoszczy na Wydziale Dyrygentury oraz absolwenta Akademii Muzycznej w Gdańsku na Wydziale Instrumentalnym, specjalność Akordeon. Mimo chłodu panującego w kościele kolędy i pastorałki w wykonaniu gości rozgrzały serca parafian. Księża i organizatorzy dziękują bardzo serdecznie wykonawcom.

Po koncercie ksiądz proboszcz Józef Grochowski przygotował podziękowania dla wolontariuszy, darczyńców, ludzi dobrej woli i wielkiego serca, którym sprawy lokalnego kościoła są szczególnie bliskie. Z pewnością nie wszystkich udało wymienić się z nazwiska, by im w tym wyjątkowym dniu podziękować, dlatego ksiądz proboszcz wyraził prośbę, aby zgłaszać takich osób w celu uzupełnienia listy. Dzięki temu wspólnota parafialna będzie mogła okazać im wdzięczność za wkład w życie parafialne. Wiele z tych osób odeszło już do wieczności. Ksiądz proboszcz w ich intencji odprawi w najbliższych dniach Mszę św. Na koniec uroczystości w kościele rozdano pamiątkowe dyplomy i medale 50-lecia Salezjanów w Tolkmicku. Następnie wszyscy obecni nagrodzeni zostali zaproszeni na spotkanie przy kawie i herbacie, gdzie ks. J. Grochowski jeszcze raz podziękował za tak aktywny udział w tworzeniu wspólnoty.

Zdjęcia


Udostepnij