Przejdź do treści

Wiadomości

Poster promujący świętość salezjańską – 2018

  • 9 kwietnia 2018 r.
Poster promujący świętość salezjańską – 2018
Poster promujący świętość salezjańską – 2018

W kontekście drugiego już Seminarium promującego procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne Rodziny Salezjańskiej, który odbędzie się w Rzymie w dniach 10‒14 kwietnia, został uaktualniony poster związany z tym wydarzeniem. W porównaniu z jego poprzednią wersją, z 2014 roku, zostały uwzględnione fakty, jakie miały miejsce w ostatnich latach: beatyfikacja ks. Tytusa Zemana, ogłoszenie czcigodnymi sługami Bożymi ks. Giuseppe Arribata, bpa Stefano Ferrando, ks. Francesco Convertiniego, ks. José Vandora i bpa Ottavio Ortiz Arriety oraz sługami Bożymi ks. Rodolfo Lunkenbeina i Simão Bororo.

Na chwilę obecną mamy: 9 świętych, 118 błogosławionych, 16 czcigodnych sług Bożych i 26 sług Bożych; ogółem 169 osób. Gdy chodzi o procesy beatyfikacyjne i kanonizacyjne, tych jest 51.

Projekt graficzny jest dziełem pana Andrei Cuginiego z Salezjańskiej Szkoły Graficznej w Mediolanie, a powstał on we współpracy z ks. Erino Leonim, dyrektorem postnowicjatu w Neve (BS).

Na posterze, z wizerunkami świętych, błogosławionych, czcigodnych sług Bożych i sług Bożych Rodziny Salezjańskiej, znajdują się oryginalne zdjęcia, które przybliżają rzeczywistość, w której ci mężczyźni i te kobiety wypowiedzieli swoje całkowite „tak” Bogu i ludziom. Spoglądając na ich oblicza, możemy zauważyć odejście od tradycyjnej ikonografii, co ma przypomnieć o powszechnym powołaniu do świętości pośród spraw codziennego życia.

„Umieszczenie ich obok siebie ukazuje, że nasza krótka historia jest usiana wielką liczbą świętych i kandydatów na ołtarze” – stwierdził ks. Pierluigi Cameroni, postulator generalny ds. kanonizacyjnych Rodziny Salezjańskiej. „Ich bliskość i dostrzegalność wyzwalają podziw i wdzięczność oraz zachęcają do pójścia w ich ślady, jak to nam przypomniał papież Franciszek w uroczystość Wszystkich Świętych: «Święci nie są doskonałymi wzorami, ale osobami przenikniętymi Bogiem. Możemy je porównać do witraży w kościołach, które wpuszczają światło w różnych odcieniach barw. Święci są naszymi braćmi i siostrami, którzy przyjęli do swego serca światło Boga i przekazywali je światu, każdy zgodnie z swoim odcieniem. Ale wszyscy byli przejrzyści, zmagali się, by usunąć plamy i ciemności grzechu, i przepuścić łagodne światło Boga. Taki jest cel życia, by przepuścić światło Boga, także cel naszego życia»”.

Do pobrania poster: Poster

Źródło

Udostepnij