Przejdź do treści

Wiadomości

Savionalia 2018 już niebawem

  • 27 kwietnia 2018 r.
Savionalia 2018 już niebawem
Savionalia 2018 już niebawem

Święto Młodzieży Inspektorii Krakowskiej jest okazją dla wszystkich młodych z salezjańskich placówek do spotkania w Krakowie i świętowania w radosnym duchu św. Jana Bosko oraz św. Dominika Savio, patrona imprezy. Tegoroczne Savionalia odbędą się w dniach 1-3 maja. Będzie to czas wyjątkowy ze względu na połączenie z innym wielkim wydarzeniem: równolegle odbywać się będą XXIX Światowe Igrzyska Młodzieży Salezjańskiej.

Hasłem tegorocznych Savionaliów jest „Duchowa rewolucja” akcentujące radykalną przemianę życia, która jest możliwa wyłącznie dzięki działaniu i łasce Ducha Świętego posłanego nam przez Boga Ojca i Jego Syna. Jest to odniesienie do dwuletniego programu duszpasterskiego pt.: „Duch, który umacnia miłość” oraz przewodniego hasła tego programu na 2018 rok: „Jesteśmy napełnieni Duchem Świętym”. Stąd uczestnikom imprezy będzie towarzyszyć refleksja na temat roli Ducha Świętego oraz Jego darów i charyzmatów. W tym kontekście młodzież będzie mogła włączyć się w uwielbienie wszystkich Osób Trójcy Przenajświętszej: Ojca, który posyła; Syna, który zbawia; i Ducha, który jest nam posłany jako zbawcza moc pochodząca od Ojca i Syna. Dlatego w programie oprócz środowej i czwartkowej Eucharystii jest również wieczór uwielbienia (z akompaniamentem zespołu Fausystem) oraz koncert zespołu niemaGOtu.

Zatem „Duchowa rewolucja” przeżywana przez salezjańską młodzież naszej inspektorii będzie polegała na otwarciu się na działanie Ducha Świętego, który wleje w serca Bożą miłość i umocni ludzką. Doświadczenie miłości, obecności Boga, napełnienie Duchem Świętym może stać się fundamentem przemiany życia. Może też stanowić zachętę do wyjścia z orędziem Dobrej Nowiny na ulice Krakowa. Organizatorzy Savionaliów są o tym przekonani i zapowiadają wielką ewangelizację miasta w wykonaniu młodzieży!

Ponadto dla ponad dwóch tysięcy uczestników Savionaliów i Igrzysk nie zabraknie świetnej muzyki (koncert zespołu Muode Koty) i dobrej zabawy w postaci np. tańców integracyjnych. Dobrą wiadomością dla fanów rywalizacji miedzy placówkami jest jej przywrócenie i późniejsze nagrodzenie zwycięzców. Tradycyjnie w ostatni dzień Savionaliów na cały świat rozesłani zostaną wolontariusze Salezjańskiego Wolontariatu Misyjnego „Młodzi Światu”, którzy zaświadczą o tym, że dla Ducha Świętego nie ma żadnych granic.

Autor

artykuł: ks. Krzysztof Cepil  SDB

projekty plakatu i grafik: ks. Karol Romankiewicz SDB i Katarzyna Kozłowska

Źródło

Udostepnij