Przejdź do treści

Wiadomości

Przełożony Generalny na ziemi Księdza Bosko

  • 18 maja 2018 r.
Przełożony Generalny na ziemi Księdza Bosko
Przełożony Generalny na ziemi Księdza Bosko

Kolejna wizytacja Przełożonego Generalnego ks. Ángela Fernándeza Artime, tym razem dotycząca Rodziny Salezjańskiej znajdującej się na ziemi Księdza Bosko. Ta rozpocznie się 18 maja, czyli na tydzień przed Uroczystością Maryi Wspomożycielki Wiernych, a potrwa do poniedziałku, 21 maja. Wkolejnych dniach przewidziane są liczne wydarzenia, w których weźmie udział Przełożony Generalny, a wśród nich te tradycyjne związane z uroczystością „Madonny Księdza Bosko” i te specjalne, łączące się z tegorocznymi obchodami 150. rocznicy konsekracji Bazyliki Maryi Wspomożycielki na Valdocco.

W czasie czterech dni wizyty na placówkach Okręgu ICP  ks. Á.F. Artime odbędzie spotkania animacyjne w różnych dziełach salezjańskich ze współbraćmi, młodzieżą i Rodziną Salezjańską.

W pierwszym dniu uda się do Novary na obchody 125-lecia dzieła.

Następny dzień, sobotę 19 maja Przełożony Generalny spędzi w całości na Valdocco, rozmawiając z salezjanami, córkami Maryi Wspomożycielki i ponad 400 młodymi z Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego, którzy z okazji tej wizyty rozpoczną swój „Dzień Salezjańskiego Ruchu Młodzieżowego”. To spotkanie będzie również finalnym etapem projektu duszpasterstwa młodzieżowego „Anima MGS - L’arte di animare. Animare l’arte”, którego ostatnim akcentem będzie spektakl pt. „L’arte di gio' - Io lascio l’abbozzo, il miei figli stenderanno i colori” w wielkiej sali teatralnej na Valdocco.

W niedzielę 20 maja ks. Á.F. Artime będzie przewodniczyć Eucharystii w dziele „San Paolo” w Turynie, świętując tym samym 100-lecie tego domu; zaś po południu spotka się z Rodziną Salezjańską i zaniesie słowa pociechy salezjanom w podeszłym wieku i chorym.

I na koniec, w poniedziałek 21 maja odwiedzi ośrodek kształcenia zawodowego w Fossano, gdzie poświęci nowe warsztaty termohydrauliki, a po południu – placówkę salezjańską w dzielnicy robotniczej i wieloetnicznej – San Salvario, gdzie zainauguruje schronisko młodzieżowe i warsztaty „La Bottega dei Mestieri”.

Również po zakończeniu wizyty animacji w Okręgu ICP Przełożony Generalny zatrzyma się w Turynie, aby wziąć udział w dorocznym spotkaniu Konsulty Rodziny Salezjańskiej (22‒23 maja); prezentacji książki, która nie powstała w celach handlowych, pt. „La Città di Don Bosco” (23 maja o godz. 18:00 – Valdocco, Sala Sangalli); a po południu w czwartek, 24 maja będzie przewodniczyć uroczystej Eucharystii ku czci Maryi Wspomożycielki, po której odbędzie się tradycyjna procesja z figurą Wspomożycielki.  

Źródło

Udostepnij