Przejdź do treści

Wiadomości

Przełożony Generalny odwiedził Czarnogórę

  • 4 czerwca 2018 r.
Przełożony Generalny odwiedził Czarnogórę
Przełożony Generalny odwiedził Czarnogórę

Ks. Ángel Fernández Artime kontynuuje niezmordowanie swoje wizyty animacji na placówkach salezjańskich całego świata. W miniony weekend przybył do miasta Podgorica, stolicy Czarnogóry.

To nie były wielkie uroczystości, ale radosne i rodzinne spotkanie: w takim duchu miejscowa wspólnota salezjańska przygotowała się do powitania Przełożonego Generalnego. Ks. Á.F. Artime przyjechał do Podgoricy w sobotę rano, 2 czerwca, a po południu spotkał się z młodzieżą i poświęcił figurę Księdza Bosko, zaś wieczorem odbył braterskie spotkanie ze swoimi współbraćmi i spotkał się z animatorami z lokalnego ośrodka młodzieżowego.

W niedzielę 2 czerwca, X Następca Księdza Bosko uczestniczył w uroczystościach w parafii salezjańskiej, spotkał się z nuncjuszem apostolskim w tym kraju, a następnie odprawił uroczystą Eucharystię.

Do tego małego kraju, który kiedyś należał do Jugosławii, pierwsi salezjanie przybyli ze Słowenii w 1966 roku, mając na uwadze starą radę błogosławionego ks. Michała Rua, pierwszego następcy Księdza Bosko: “Wasze misje są na Bałkanach”.

Obecnie w Podgoricy przebywa trzech duchowych synów Księdza Bosko, którzy należą do inspektorii słoweńskiej, a którzy prowadzą parafię pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa – jedyną katolicką parafię w tym mieście – oraz ośrodek młodzieżowy i małą szkołę z kursami językowymi i informatyki, jakie proponuje wspólnota. Ta wizyta Przełożonego Generalnego jest dla nich, a zwłaszcza dla młodych animatorów – dodaniem bodźca do dalszego życia charyzmatem Księdza Bosko w tym małym bałkańskim kraju; małym, ale bogatym w różnorodność etniczną, kulturową i religijną.

Źródło

Udostepnij