Przejdź do treści

Wiadomości

Zakończenie wizytacji nadzwyczajnej w Wenezueli

  • 8 czerwca 2018 r.
Zakończenie wizytacji nadzwyczajnej w Wenezueli
Zakończenie wizytacji nadzwyczajnej w Wenezueli

W dniu 31 maja w salezjańskiej inspektorii Wenezueli pw. św. Łukasza (VEN) zakończyła się wizytacja nadzwyczajna, którą przeprowadził radca regionu Interameryka ks. Timothy Ploch.

Przez dwa i pół miesiąca ks. Ploch odwiedzał placówki salezjańskie w tym kraju, niosąc braterskie pozdrowienie Przełożonego Generalnego, spotykając się i zapoznając ze wspólną pracą realizowaną przez salezjanów i świeckich w tej trudnej sytuacji, w jakiej znajduje się Wenezuela. Podkreślał przy tym znaczenie pracy salezjanów, którzy nie przestają towarzyszyć i zajmować się młodzieżą, zwłaszcza najbardziej potrzebującą. W czasie swojego pobytu ks. Ploch spotkał się w domu inspektorialnym z pracownikami różnych biur i przedstawicielami wszystkich grup Rodziny Salezjańskiej.

W ostatnim dniu wizytacji nadzwyczajnej przed południem spotkał się z członkami Rady Inspektorialnej, po czym została odprawiona dziękczynna Mszą św. Natomiast po południu, w obecności dyrektorów salezjańskich domów i salezjanów w formacji początkowej ks. Ploch odczytał końcowy protokół z wizytacji, który stanowi bardzo ważny materiał roboczy, jeśli chodzi o reorganizację inspektorii VEN.

Źródło

Udostepnij