Przejdź do treści

Wiadomości

Festiwal Campo Bosco 2018 w Czerwińsku nad Wisłą już niedługo!

  • 6 lipca 2018 r.
Festiwal Campo Bosco 2018 w Czerwińsku nad Wisłą już niedługo!
Festiwal Campo Bosco 2018 w Czerwińsku nad Wisłą już niedługo!

Campo Bosco to organizowany już od 25 lat czterodniowy festiwal młodzieżowy zorganizowany w kluczu: Duch – Kultura – Muzyka. Przez festiwal próbujemy wspierać młodzież, inspirując uczestników imprezy do fajnego, ciekawego, wolnego od nałogów życia. Impreza odbywa się w cieniu średniowiecznych murów klasztoru w Czerwińsku nad Wisłą i bierze w niej udział około 500 młodych ludzi. Na Campo zapraszamy młodzież, która ukończyła 16. rok życia. W ramach festiwalu funkcjonuje również specjalna strefa o nazwie STREFA 18+, dedykowana ludziom, którzy zaczynają dorosłe życie.

W organizacji, jak i prowadzeniu festiwalu, pomagały dotychczas takie osoby jak: Patryk Vega, Agata Kulesza, Peja, Firma, Kaen, Tomek Oświeciński, Misiek Koterski, Paweł Domagała i sporo innych – mniej i bardziej znanych – postaci, które dzieliły się z młodzieżą doświadczeniem życia i swoją twórczością.

W tym roku impreza odbędzie się w dniach 23‒26 sierpnia (czwartek – niedziela) pod hasłem FreeDOM – Wolność jest w nas!, które jest nawiązaniem do stulecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, a także do ewangelicznego przesłania: Poznacie prawdę, a prawda Was wyzwoli (J 8,32). W ramach festiwalu zaplanowaliśmy wiele ciekawych wydarzeń duchowych, artystycznych oraz warsztatowych. Oprócz ponad trzydziestu warsztatów z różnych dziedzin i umiejętności, uczestnicy będą mieli okazję wziąć udział w ciekawych konferencjach, koncertach i spotkaniach autorskich.

Do ciekawszych wydarzeń tegorocznej edycji należą m.in.:

  • Spotkanie z Jerzym Górskim, bohaterem filmu „Najlepszy”;

  • Videoblog – spektakl w wykonaniu Łukasza „Szampanka” Szymanka;

  • Koncert Sekcji Muzycznej Kołłątajowskiej Kuźni Prawdziwych Mężczyzn;

  • Spotkania autorskie: m.in. z podróżniczką Moniką Rogozińską, dziennikarzami: Grzegorzem Kasjaniukiem (Radio Olsztyn) i Piotrem Zworskim (TVN);

  • Występ zespołu ANOTHER.

Szczegółowy program imprezy można znaleźć na stronie internetowej Festiwalu Campo Bosco 2018. Spis warsztatów oraz możliwość zapisu na nie pojawią się dopiero w sierpniu.

Za festiwal już od paru lat odpowiada ks. Przemysław KAWA Kawecki – salezjanin, dziennikarz, wychowawca. Ks. Przemek jest także organizatorem i kierownikiem spotkań konferencyjno-warsztatowych ProVOCATIO. Przypomnijmy, że pracował w TVP, realizując i prowadząc programy „Słowo na niedzielę” oraz „Mam przepis na pielgrzymowanie”. W stacji Religia.tv prowadził „Rozmównicę”, a w TVR program „Z wiarą”. Ks. Kawecki jest także autorem książek Kawa z Bogiem, Coś do kochania i frytki na wynos oraz Siła serca kontra siła pięści, jest pomysłodawcą i twórcą magazynu „DRAKKA – Pismo dla grzeszników” oraz licznych projektów CD i DVD („Młot i kowadło”, „Hip-hop Dekalog”, „Osiem błogosławieństw”). Prowadził program internetowy „Mazurskie tajemnice”, zaś obecnie ks. Kawecki prowadzi Ośrodek Młodzieżowo-Powołaniowy EMAUS w Czerwińsku nad Wisłą i działa w ramach Salezjańskiego Ruchu Ewangelizacyjnego SARUEL.

Ponieważ z organizacją Festiwalu Campo Bosco wiążą się znaczne koszty, m.in. honoraria poszczególnych artystów i koszty przejazdu zaproszonych gości, którzy będą prowadzić warsztaty oraz konferencje, każdy chętny może wesprzeć projekt datkiem na stronie internetowej Polakpotrafi. Organizatorzy w zależności od wysokości udzielonego wsparcia zapewniają nagrody, takie jak pamiątkowe smycze, koszulki z logo Festiwalu, książki z autografem ks. Kaweckiego, czy płyty muzyczne (szczegóły na stronie internetowej podanej powyżej). Zbiórka potrwa do końca lipca 2018 roku.

Źródło

Zdjęcia


Udostepnij