Przejdź do treści

Wiadomości

Rozpoczął się prenowicjat 2018 w Polsce

  • 6 lipca 2018 r.
Rozpoczął się prenowicjat 2018 w Polsce
Rozpoczął się prenowicjat 2018 w Polsce

Czas wakacji to nie tylko okres wypoczynku i nabierania sił po rocznej pracy w szkole. Dwudziestu młodych mężczyzna z całej Polski tegoroczne wakacje zapadną w pamięć, gdyż będzie to początek ich drogi w Zgromadzeniu Salezjańskim. W środę, 4 lipca, nowi kandydaci rozpoczęli okres prenowicjatu – przygotowujący ich do wstąpienia do nowicjatu we wrześniu tego roku. Pod okiem ks. magistra Tadeusza Mietły SDB z inspektorii krakowskiej oraz pomagających mu kleryków i diakonów: Łukasza Wójcika, Krzysztofa Wasiaka, Pawła Bróża i Łukasza Burnickiego każdego dnia będą zagłębiać się w arkana salezjańskiego życia wspólnotowego.

Idealnym miejscem na takie zapoznanie się z Towarzystwem Świętego Franciszka Salezego jest Oświęcim – dom macierzysty polskich salezjanów, w którym od ponad 100 lat młodzi chłopcy spotykali się z duchowymi synami ks. Bosko. Każdego dnia prenowicjusze wezmą udział w salezjańskich modlitwach, rozmyślaniu, adoracji i Mszy świętej. Ponadto będą mieli dużo czasu na uprawianie sportu (w tym roku poziom jest wysoki), pracę fizyczną i intelektualną, słuchanie konferencji liturgicznych i duchowych, lekturę osobistą i życie braterskie.

Wspólnota oświęcimska, na czele z ks. dyrektorem Dariuszem Bartochą, szeroko otwarła podwoje dla nowych kandydatów dzieląc z nimi czas wspólnych posiłków, modlitw i nieformalnych spotkań. Dom żyje, podwórko jest radosne, a diabeł smutny!

Autor

dk. Łukasz Burnicki SDB

Zdjęcia


Udostepnij