Przejdź do treści

Wiadomości

Młodzież w Woźniakowie uczy się historii

  • 17 lipca 2018 r.
Młodzież w Woźniakowie uczy się historii
Młodzież w Woźniakowie uczy się historii

Oratorium im. Bł. Michała Ruy, działające przy parafii pw. Św. Michała Archanioła w Woźniakowie, zorganizowało w piątek 13 lipca 2018 roku spotkanie pod nazwą „Uczymy się z historii”. W ramach wydarzenia dwudziestoosobowa grupa poznawała historię błogosławionych oratorianów z Poznania, którzy dziś mogą być dla młodzieży wzorem umiłowania ojczyzny oraz wzrastania w duchu salezjańskim.

Szczególnym elementem kształtującym wychowanków z poznańskiego oratorium był sakrament pokuty. Uczestnicy wydarzenia mogli sami usłyszeć świadectwa „Piątki” o spowiedzi, które przywołał podczas prelekcji kierownik oratorium i prowadzący spotkanie ks. Piotr Szlufik.

Przypadająca w tym roku 100. rocznica odzyskania przez Polskę niepodległości jest okazją do promocji wśród młodego pokolenia postaw patriotycznych i etosu naszych współczesnych bohaterów. Niewątpliwie zaliczają się do nich również błogosławieni: Franciszek Kęsy, Edward Klinik, Jarogniew Wojciechowski, Czesław Jóźwiak i Edward Kaźmierski. Spotkania „Uczymy się z historii” są częścią projektu, jaki realizuje w tym roku Oratorium z Woźniakowa we współpracy z Ministerstwem Obrony Narodowej pn. „Patrioci jutra – edukacja i pamięć”.

Autor

ks. Piotr Szlufik SDB


Udostepnij