Przejdź do treści

Wiadomości

„Drodzy Współbracia” - kolejne przesłanie Przełożonego Generalnego

  • 2 sierpnia 2018 r.

Słowo „salezjanie” musi być i musi stawać się coraz bardziej synonimem „tych, których priorytetowym wyborem są dzieci i młodzież, zwłaszcza najubożsi”. Tak stwierdza Przełożony Generalny ks. Ángel Fernández Artime w przesłaniu z cyklu „Drodzy Współbracia”, udostępnionym 30 lipca, które w całości jest poświęcone tematowi 28. Kapituły Generalnej Zgromadzenia.

W swoim przesłaniu, jak zawsze adresowanym przede wszystkim do współbraci salezjanów, ale także – do całej Rodziny Salezjańskiej i świeckich współpracowników w posłannictwie, Przełożony Generalny wychodzi od pytania ukierunkowującego KG28: „Jacy salezjanie dla współczesnej młodzieży?”.

Ks. Á.F. Artime przypomina, że wszędzie i w każdej sytuacji „salezjanin nosi młodych w sercu: zarówno w chorobie, jak i na podwórku, w szkole, na uniwersytecie...”. Następnie wskazuje na drodze przygotowania do zbliżającej się kapituły dwa wyzwania. Pierwszym jest bezpośrednie zapytanie skierowane do młodych: „Co o nas myślą, jakiego salezjanina potrzebują?”. Drugim: nie zapominajmy, że „jesteśmy synami wielkiego wizjonera”, stąd też „nie przestańmy nigdy marzyć!”.

Źródło

Udostepnij